Dosavadní trenér české reprezentace Pavel Vrba končí na lavičce národního týmu. Dnes se dohodl na podmínkách angažmá v prvoligovém ruském klubu Anži Machačkala, kde také ihned převezme přípravu týmu před novou sezonou.

Vrba se tak s reprezentačním výběrem loučí po dvou a půl letech. Výkonný výbor FAČR v čele s předsedou Miroslavem Peltou se nyní po vypořádání zbývajících náležitostí a formalit s ruskou protistranou začne zabývat hledáním nového trenéra pro reprezentaci.

Pavel Vrba (1)

„Je na místě poděkovat Pavlu Vrbovi za práci, kterou pro český fotbal a reprezentaci odvedl. Dokázal s týmem postoupit na mistrovství Evropy ve Francii, a přestože naše mise skončila již v základní skupině, považuju trenérovo angažmá za úspěšné. Několikrát jsem mu v minulých dnech vyjádřil podporu a také své přání, aby se stávajícím realizačním týmem u reprezentace v započaté práci pokračoval i v další kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Nyní nám nezbývá, než respektovat přání trenéra, který si chce vyzkoušet zahraniční angažmá a návrat ke klubovému fotbalu. Pavlu Vrbovi za celou asociaci přeju hodně štěstí a úspěchů v další kariéře. Naším úkolem nyní je najít nového trenéra pro národní tým. Začínáme na věci intenzivně pracovat a 8. července bych rád Výkonnému výboru FAČR navrhnul jméno nového kandidáta na post reprezentačního trenéra,“ uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

2.9.2014 Praha CR Trenink fotbalove reprezentace pred kvalifikaci na ME.
FOTO CPA ERBEN

Kouč Vrba působil u české reprezentace od prosince 2013, s mužstvem zvládl kvalifikaci o postup na ME, kam Češi postoupili z prvního místa. Na šampionátu ve Francii však národní tým skončil s bilancí jedné remízy a dvou porážek v konkurenci Španělska, Chorvatska a Turecka na posledním místě skupiny D a nepostoupil do vyřazovacích bojů.

Vrba u mužstva končí s bilancí 25 odehraných zápasů a 10 výher, 5 remíz a 10 porážek. „Velmi si vážím možnosti, že jsem dostal možnost vést českou reprezentaci, vždy jsem to považoval za čest a skvělou zkušenost. Po mistrovství Evropy jsem zvážil všechny okolnosti a nakonec se rozhodl akceptovat nabídku Anži Machačkala, s jejíž konkrétní podobou jsem byl seznámen několik dní po skončení turnaje. Reprezentační tým se neopouští lehce, ale jsou přede mnou další výzvy. Touto cestou bych rád poděkoval za podporu fotbalové asociaci, české veřejnosti i fanouškům, kteří byli skvělí po celou dobu mého působení u mužstva. Nikdy nezapomenu na to, jak za námi stáli právě třeba během mistrovství Evropy,“ řekl Vrba.

Společně s ním do Anži Machačkala odchází na post asistenta trenéra také Dušan Fitzel, který v uplynulém kvalifikačním cyklu působil jako manažer reprezentace a zároveň jako ředitel sportovně-technického oddělení FAČR. Otázka personálního zajištění zmíněných funkcí bude také řešena v nejbližších dnech.

Zdroj WWW.fotbal.cz / foto CPA/

Související obrázky:

CPA

Similar Articles