Nacházíte se
Úvodní stránka > Vodní sporty > Týmové mistrovství ČR v jachtingu

Týmové mistrovství ČR v jachtingu

Titul získal tým Prsakoule

28.října, v den výročí vzniku Československa, začalo v Praze na Vltavě v YC CERE třídenní mistrovství České republiky týmů. Šestičlenné týmy závodily na lodích třídy 420, v soubojích tři proti třem lodím. Počasí tentokrát jachtařům přálo a dovolilo uskutečnit všechny naplánované rozjížďky.

„Závodu se zúčastnilo 12 týmů včetně jednoho slovenského, vítr naštěstí foukal po většinu času a odjelo se neuvěřitelných 92 rozjížděk. Nejprve se odjely souboje systémem každý s každým a pak finálová série Stupně ke zlaté,“ popsal Chief umpire Martin Soušek. „Na takový závod jsou tři dny potřeba, takže i příští rok bude mistrovství třídenní,“ dodal.

Základní kolo se odjelo v pátek a v sobotu, následné vyřazovací souboje se jely na dvě vítězné rozjížďky a souboje o medaile na tři vítězné. Ze šestého místa po základní části se na čtvrtou příčku ve vyřazovacích soubojích propracoval tým složený ze závodníků třídy Laser, porazili ho až Slováci, kteří skončili třetí. Jejich přemožitelé – tým POBŘEŽÍ LIHOVINY ve finále podlehl 3:0 vítěznému týmu Prsakoule.

teamrace-prsakoule„Náš tým jsme nazvali #PRSAKOULE, abychom pomohli propagovat neziskovou organizaci Loono mladé medičky Kateřiny Vackové, která prodělala rakovinu a rozhodla se šířit osvětu o její prevenci. Zaměřuje se zejména na rakovinu varlat a prsou a ukazuje lidem, jak se sami případně s partnerem mohou vyšetřit. Proto vznikla kampaň #prsakoule. Každý rok jsme složitě vymýšleli název týmu, až vloni jsme si řekli, pojďme si dát název, který bude něco prezentovat nebo bude mít nějaký hlubší význam. Tak jsme se domluvili,“ vysvětlil leader týmu Ondřej Bobek. „Již vloni se náš tým jmenoval #PRSAKOULE a děvčata z nadace přivezla do YC CERE rekvizity – modely prsou a varlat, na kterých ukazovala jachtařům, jak se správně vyšetřovat.“

Tým ve složení Ondřej Bobek, Matouš Hlaváček, Michaela Zárubová, Pavel Bobek, Petr Fiala a Tereza Jaroměřská si počínal suverénně, když v základní části prohrál pouze v jedné rozjížďce proti SLOVÁKŮM, a ani ve finále nezaváhal. V závodě plném hvězdných týmů a skvělých jachtařů včetně mnoha reprezentantů zaslouženě získal titul mistrů České republiky.

Výsledky:

MČR Team Racing (12 týmů)

  1. #PRSAKOULE Ondřej Bobek, Matouš Hlaváček, Michaela Zárubová, Pavel Bobek, Petr Fiala a Tereza Jaroměřská CZE
  2. POBŘEŽÍ LIHOVINY Radek Smetana, Lucie Chmelová, Tomáš Vaidiš, Tomáš Rožánek, Jan Škoda, Markéta Bauerová CZE
  3. SLOVÁCI Maroš Baran, Linda Muňková, Adam Bilka, Tomáš Chrapčiak, Štěpán Staniek, Nina Bilková SVK

Fotografie zde: https://www.zonerama.com/hkabova/Album/2340625

ã Hana Kábová

Video zde: https://drive.google.com/drive/folders/0B2pi0Ah78XnLaHQ1RzJFaGl5WWc?usp=sharing

ã Dronedigital.cz

Více o neziskové organizaci na: www.loono.cz

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru