Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > V prvním přípravném utkání Dukla porazila Vlašim

V prvním přípravném utkání Dukla porazila Vlašim

Premiérový zápas v roce 2017 zvládli svěřenci trenéra Hynka obstojně. Ve velmi chladném počasí na vyšehradské umělce zdolali houževnatého soupeře z Vlašimi v poměru 1:3. O góly v síti středočeského celku se postarali Vopat, Demeter a Bezpalec.

Vlašim – Dukla Praha 1:3  (0:0)

Branky: 51. Hadaščok – 79. Vopat, 87. Demeter, 90. Bezpalec. Rozhodčí: Lukáš Matoušek

Vlašim: Giang – Wiesner, Kostl, Kulhánek, Breda, Hašek, Janda, Jeslínek, Tusjak, Štochl, Hadaščok.

Dukla Praha: 1. poločas: Rada – Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Podaný – Tetour, Brejcha, Bilovský – Olayinka, Holenda, Juroška. 2. poločas: Hruška – Miloševič, Štetina, Bezpalec, Preisler – Považanec, Hanousek, Luong – Demeter, Edmond, Vopat.

V mrazivém odpoledni se brankář Rada poprvé zahřál po necelých 4 minutách hry, kdy bez větších problém likvidoval střelu zpoza pokutového území. Dukla se díky vysokému presinku dostala k zahrání rohového kopu, ze kterého resultovala Šimůnkova hlavička, která nadělala domácímu gólmanovi starosti. Hned o minutu později pálil Juroška po Holendově efektním přistrčení patou pouze do boční sítě. Podruhé v zápase musel Rada na zem ve 23. minutě, když pohotově vyrážel umístěnou hlavičku. Z protiútoku mohl otevřít skóre Holenda, ale Gianga nepřekonal. Ve 33. minutě se hnala trojice Vlašimských na 2 obránce Pražanů. Celá akce vyústila v Jeslínkovo přízemní zakončení, které Rada dobrým zákrokem zpacifikoval. O chvíli později trefil hlavou břevno Hadaščok, když se vně vápna vyšrouboval nejvýše na centr zleva.

Po změně stran se již skóre měnilo. Z autového vhazování doputoval míč až k Vojtěchu Hadaščokovi, který se nejrychleji zorientoval a překonal Hrušku v brance Dukly. Přestože Hanousek a spol. měli míč na svých kopačkách výrazně častěji a byli jednoznačně aktivnějším týmem, vyložené příležitosti ke skórování nepřicházely. V 62. minutě se v obtížné pozici probil do zakončení Edmond, ale Giang míč směřující k tyči vyškrábl. Vyloženou šanci ke srovnání měl na své kopačce Demeter, kterému před odkrytou bránu naservíroval míč Edmond, avšak prvně jmenovaný nezacílil přesně.

Dukelští se dočkali v 79. minutě. Domácí gólman vyrazil ostrou střelu pouze před sebe, kde byl nejrychleji LADISLAV VOPAT, který nekompromisně uklidil míč do sítě. Nejkrásnější moment zápasu viděli diváci na vyšehradském hřišti v 87. minutě. ROBIN DEMETER si z pravé strany navedl míč ke středu a následně z 25 metrů napřáhl k fantastické střele, která doplachtila až za záda vlašimského brankáře. V poslední minutě utkání udal konečné skóre přesnou hlavičkou po centru z rohového kopu MICHAL BEZPALEC.

Trenér Dukly Jaroslav Hynek: „Byl to náš první zápas, takže jsme předpokládali, že do toho z plného tréninku půjdeme po poločasech. Ten zápas měl i odraz v tom, že v tom plném tréninku jsme, takže jsme nebyli až tak živí a Vlašim nás v tomto prověřila, protože se snaží hrát kombinační fotbal a jít rychle za řadu. Je tam plno mladých hráčů, kteří toto chtějí hrát, jsou k tomu vedení. Takže si myslím, že nám v téhle fázi soupeř i parádně sednul a určitě nás to po této stránce prověřilo. Bylo vidět, že nejsme až tak rychlí a dynamičtí, ale co se hernosti týče, tak všechny věci, které jsme dělali v tréninku, ať už v defenzivě nebo ofenzivě tam vidět byly, myslím že v poměrně velkém procentu úspěšnosti. Ten gól který jsme dostali na začátku druhého poločasu, tak bych i trošičku přisuzoval takové vlažnosti, druhá sestava nebyla tak plně rozcvičená, jako když jsme šli do zahajovacího poločasu a soupeř tam nastoupil v plné sestavě, takže byli takoví víc rozehraní. Tam jsme to nepochytali a dostali jsme tu branku. Po tom gólu jsme šli silně za tím, abychom to otočili a zvítězili. Byly tam šance a soupeř už pak neměl prakticky skoro vůbec nic. Jsem rád, že mladí kluci i Robin Demeter se prosadili a že padly krásné branky. Každé vítězství je důležité i v této fázi, myslím, že nás to povzbudí do další práce.“

Čtsa, www.fkdukla.cz

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru