Úvodní stránka > Ostatní > Boleslavští jsou po pěti letních zápasech bez prohry!

Boleslavští jsou po pěti letních zápasech bez prohry!

Pátý zápas letní přípravy vyhráli Boleslavští v úterním podvečeru 5. července na hřišti ve východočeských Prachovicích proti týmu ze středu slovenské Fortuna liga. Střelecké schopnosti potvrdili Magera a Chramosta.

Většinu hrací doby měli Boleslavští převahu, kterou vyjádřili v každém poločase po jednom gólu. První poločas začali dobře a zatlačili podbrezovského protivníka na jeho polovinu hřiště. První roh v 10. minutě nevyužili, první střelu o pět minut později vyslal Jánoš, ale brankář Kuciak si s ní poradil. Po čtvrthodině Podbrezová dění na hrací ploše na chvíli vyrovnala. V 17. minutě přetažený trestňák od postranní lajny Rendla hlavičkoval k pravé tyči, odkud Šeda míč vyrazil na roh. Ve 21. minutě po Fleišmanově centru Magera přiklepl Kyselovi a ten jen o pár centimetrů minul pravý horní růžek soupeřovy branky. O dvě minuty později Boleslavští nevyužili rohový kop. Ve 29. minutě po Fleišmanově autu Vukadinovič vystřelil pohotově z otočky, ale nepřesně.

Ve 33. minutě Kúdelův pas zpracoval Magera a po narážečce s Radou přízemní střelou k pravé tyči dokonale zaskočil podbrezovského brankáře Kuciaka – 1:0.

Ve 41. minutě po spolupráci s Vukadinovičem odcentroval Kysela a u bližší tyče Klobásovo zakončení obětavým zákrokem zlikvidoval Kuciak. Ve 43. minutě po Jánošově nepovedeném rohovém kopu podbrezovský brejk zastavil Kysela. V závěrečné minutě poločasu další podbrezovský brejk zarazil Šeda v tvrdém střetu s rozběhnutým protihráčem.

Ve druhém poločase kompletně vyměněná boleslavská sestava udržovala herní převahu, i když první se po přestávce do palebné pozice dostal podbrezovský Vázanko, jenž branku netrefil.

V 50. minutě Fabián založil akci přihrávkou od levé lajny Takácsovi, jenž přiťuknul Barošovi, který chytrou kolmicí poslal do šance Chramostu a ten technickým obloučkem přehodil Kuciaka – 2:0.

V 55. minutě Boleslavští promarnili roh, za necelých pět minut Fabiánův trestný kop podbrezovská obrana odvrátila, v 67. minutě po Valentově rohu Takács hlavičkoval nad branku a v 72. minutě Chramostův centr hlavičkoval Baroš také nad břevno soupeřovy branky. Ojedinělou podbrezovskou příležitostí byl v 74. minutě trestný kop Podia, se kterým si Diviš snadno poradil. V 77. minutě Takács přihrál Valentovi, který po spolupráci s Chramostou zamířil k levé tyči, kam se Kuciak v poslední možné chvíli úspěšně vrhnul.

V 78. minutě ťukánek na jeden dotek s barcelonskými parametry předvedli boleslavští Baroš, Valenta, Chramosta, v jehož finále Baroš sice obstřelil gólmana, ale těsně minul branku. Gól z této akce sice nebyl, ale potlesk užaslých diváků byl zasloužený. V poslední pětiminutovce čelila podbrezovská defenzíva dvěma nebezpečným akcím. Po Fabiánově přihrávce Přikrylovo zakončení srazil bránící hráč do rohu a Fabiánův trestný kop z místa nedaleko rohového praporku Kuciak se štěstím odboxoval mimo pokutové území.

FK Mladá Boleslav – FO ŽP Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 33. Magera, 50. Chramosta. Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Vodrážka. Diváků: 350

FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Jánoš, Rada – Vukadinovič, Magera, Kalabiška – Klobása. II. poločas: Diviš – Pauschek, Hůlka, Vraštil, Keresteš – Valenta, Takács – Přikryl, Baroš, Fabián – Chramosta. Trenér: Karel Jarolím. Houska se vrátil do Olomouce, Kayumov se vrátil do Moskvy, svalové zranění vyřadilo Poloma a mimo hru ze zdravých zůstal pouze Vodháněl.

FO ŽP Podbrezová: Kuciak – Magda,  Krivák, Kupčík, Turňa – Vajda, Peševski – Vázanko (76. Migaľa), Podio, Šafránko (68. Szczepaniak) – Rendla (61. Bernardina).