Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Vysočina nadějné vedení proti úřadujícímu mistrovi neudržela!

Vysočina nadějné vedení proti úřadujícímu mistrovi neudržela!

Jihlavský stadión byl v úvodním kole ePojistenicz ligy svědkem velmi kvalitního utkání, v němž fotbalisté FC Vysočina v prvním poločase výrazně zaskočili úřadujícího českého mistra a zaslouženě se ujali vedení díky brance Davise Ikauniekse. Plzeň, ale do druhého poločasu střídala, změnila rozestavení a těžký duel dokázala brankami exjihlavských hráčů Kučery a Kopice otočit. Atraktivní fotbalová bitva s mnoha šancemi na obou stranách nakonec skončila vítězstvím favorita 1:2.

Hned v úvodu zápasu šel zcela sám na hostujícího brankáře Kozáčika domácí útočník Ikaunieks, ale jeho slabá střela skončila v náručí plzeňského gólmana. Jihlavský lotyšský útočník při svém debutu v první lize hýřil velkou aktivitou a ve 27. minutě po Hronkově ideální přihrávce za obranu otevřel skóre zápasu 1:0.

Další velkou šanci si vypracovali domácí zásluhou Hronka, který v rozhodujícím okamžiku, zblízka neuspěl. V závěru prvního poločasu fauloval loktem plzeňský Matějů domácího kapitána Vaculíka, který utrpěl podezření na zlomeninu spánkové kosti.

Do druhého poločasu udělal trenér hostí Pivarník dvě změny. Na místo Matějů poslal do hry Hubníka a krajního obránce Rajtorala nahradil útočníkem Bakošem. Plzeňští po pěti minutách vyrovnali, kdy po tečované střele se prosadil bývalý hráč Jihlavy Kučera 1:1.

V 64. minutě se viktoriáni ujali vedení dalším jihlavským odchovancem Kopicem, který po centru Kovaříka z levé strany poslal míč přesně umístněnou střelou do šibenice 1:2. V závěru druhého dějství měl po úniku na kopačce Ikaunieks, jenže brankář Kozáčik své spoluhráče opět podržel. Na druhé straně mohl gólový náskok ještě pojistit Ďuriš, ale vyloženou šanci nedokázal proměnit.

FC Vysočina – FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Góly: 27. Ikaunieks – 51. Kučera, 64. Kopic. Rozhodčí: Proske – Urban, Antoníček. ŽK: 58. Urdinov, 86. Rosa – 38. Matějů, 78. Kopic. Diváci: 4049.

Vysočina: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek, Urblík (83. Šamánek) – Vaculík (41. Fulnek), Hronek (72. Štěpánek), Ikaunieks – Dvořák. Trenér: Michal Hipp.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral (46. Bakoš), Hejda, Baránek, Matějů (46. Hubník) – Hrošovský, Kučera – Kopic (81. Řezník), Kolář, Kovařík – Ďuriš. Trenér: Roman Pivarník.