Nacházíte se
Úvodní stránka > Hokej > Třetí kolo Tipsport extraligy bez překvapení!

Třetí kolo Tipsport extraligy bez překvapení!

řetí kolo nejvyšší české hokejové soutěže Tipsport extraligy odstartovalo na všech sedmi stadionech minutou ticha za zesnulého hokejového rozhodčího Pavla Lainku, v zápasovém programu nechyběla ani repríza posledního finále, kterou v Liberci zvládli dobře sparťané a zvítězili 3:2. Po třech kolech nepoznali hořkost porážky hokejisté Třince, Chomutova a brněnské Komety, naopak hokejisté Plzně, Pardubic a Karlových Varů musí čekat na první bodové vítězství v nové sezoně do 4. kola, které se odehraje v pátek.

Třinec opět bodoval, porazil Litvínov

V extraligovém zápase Třince s Litvínovem dlouho dominovali oba gólmani, kteří drželi bezbrankové skóre až do třetího dějství, ve kterém prolomil střeleckou smůlu litvínovský Kristian Reichel a nastartoval tím Oceláře, kteří bleskově otočili skóre zápasu na svou stranu. Během necelých dalších čtyř minut se dvakrát střelecky prosadil Rastislav Špirko. Verva se po inkasovaných brankách na vyrovnání nezmohla a prohrála potřetí v řadě. Třinec nakonec udržel neporazitelnost, po třech kolech má v tabulce devět bodů.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky – nahrávky: 49. Špirko (Petružálek, Nosek), 53. Špirko (Petružálek, Martin Růžička) – 47. Reichel (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Úlehla, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6, Marosz 10 minut – Doležal 5 minut do konce utkání, J. Černý 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3955. Nejlepší hráči: Rastislav Špirko – Jaroslav Janus.

Třinec: Hrubec – Jank, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek – Martin Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa. Trenéři: Kýhos, Mucha a Kopřiva.

Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Sörvik, Pavelka – Lukeš, V. Hübl, Reichel – Nejezchleb, R. Hanzl, Hořava – Trávníček, J. Černý, Martynek – Doležal, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Sparta vyhrála reprízu jarního finále v Liberci

V novém extraligovém ročníku se střetli ve 3. kole oba poslední finalisté. Zatímco na jaře se radoval Liberec, tentokrát byla spokojenější Sparta. Bílí Tygři začali domácí premiéru velice aktivně a velkým nadšením, ujali se vedení a pražského soupeře v první třetině výrazně přestříleli, přesto do kabiny odcházeli za nerozhodného stavu, neboť v nepovedené druhé třetině se střelecky prosadila Sparta a vybojovala si dvoubrankový náskok. Domácí sice v závěru snížili, ale vyrovnání se už nedočkali. Takže se domácímu útočníkovi Lukáši Krenželokovi 700. extraligový zápas oslavovat nepovedl.

„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně. Věděli jsme, že Sparta bude rovněž aktivní. Zejména se projevilo, že oba celky chtějí hrát ofenzivní hokej, který se musel divákům líbit. Neproměnili jsme vyložené šance, Sparta si jich vytvořila také velké množství. Pravidlo o neproměnění přesilovky 5 na 3 se plně potvrdilo. Mohli jsme zápas otočit v náš prospěch, bohužel se to nestalo, ani bojovný závěr jsme nezvládli,“ řekl po zápase Filip Pešán trenér Liberce.

„Výborný hokej, pro hráče to muselo být peklo. Do zápasu jsme vstoupili špatně, byli jsme pomalejší. Postupem času jsme se zlepšovali, ve druhé třetině naše herní tempo vygradovalo, když jsme měli několik vyložených šancí, které jsme nezakončili. V poslední třetině jsme ubránili dlouhé oslabení tři na pět a kdybychom inkasovali, zápas by se mohl ubírat odlišným směrem. Nakonec jsme se štěstím vítězství ubránili. Hráčům musím pogratulovat a zejména vyzdvihnout výkon Tomáše Pöpperleho,“ zhodnotil Zdeněk Moták trenér Sparty.

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky – nahrávky: 5. Bulíř (Radivojevič, Svačina), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) – 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (P. Vrána). Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5079. Nejlepší hráči: Michal Bulíř – Tomáš Pöpperle.

Liberec: Lašák – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Lakatoš – Špaček, Mikyska, Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Klimek – Cingel, Forman, Uher – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, O. Procházka, Černoch. Trenéři: Moták a Veber.

Vítkovice otočily nástup Zlína

Vstup do extraligové soutěže si Vítkovice za rámeček nedají. Po nadějném výkonu proti Spartě se jim nepovedlo druhé utkání proti Zlínu a po domácí porážce s Chomutovem, tentokrát vyšli ve Zlíně gólově naprázdno. Domácí rozhodli v podstatě utkání rychlým nástupem, kdy po dvanácti minutách vedli 2:0 a výsledek si v klidu hlídali do závěrečné sirény. Ostravané totiž ve Zlíně prohráli počtvrté z posledních pěti vzájemných utkání. První nulu v sezoně si zapsal brankář Libor Kašík, skvělý výkon podal rovněž Patrik Bartošák.

PSG Zlín – HC Vítkovice Ridera 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 2. Okál (Kubiš, Matějíček), 12. P. Holík (Bukarts, Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3865. Nejlepší hráči: Libor Kašík – Patrik Bartošák.

Zlín: Kašík – Blaťák, Bořuta, Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Honejsek – Chytil, Kubiš, Okál – J. Ondráček, Podešva, Říčka – Šťastný, O. Veselý, Vlach. Trenéři: Vlach a Jurík.

Vítkovice: Bartošák – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok, Sedlák – Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Kurovský, Kolouch, Vandas – Szturc, Illéš, Olesz – E. Němec, Balán, Tomi. Trenéři: Petr a Trnka.

Chomutov zvládl přestřelku s plzeňskými indiány

Hokejisté Plzně inkasovali při posledních čtyřech zápasech v Chomutově neuvěřitelných dvaadvacet branek. Škoda začala nadějně, po brankách Tomáše Svobody po prvním dějství vedla, jenže za druhé části se domácí hodně zlepšili a otočili skóre z 1:2 na 4:2. Piráti si už třetí vítězství pohlídali a překvapivě ještě neztratili ani bod. Škoda si na první triumf v sezoně ještě musí počkat.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (V. Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) – 4. T. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. T. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. D. Sklenička (Schleiss, Hrnka). Rozhodčí: Polák, Pražák – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, Huml 10 minut a Flemming (oba Chomutov) 5 minut do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3744.Nejlepší hráči: Ivan Huml – Tomáš Svoboda.

Chomutov: J. Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Škoda Plzeň: Machovský (od 41. Polívka) – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, Kubka, Kvasnička, M. Špaček – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Stach, T. Svoboda – Lev, Hrnka, Johnson – Suchý, Koreis, Schleiss. Trenéři: Straka a Čihák.

Olomouc potvrdila vítězství s Boleslaví

S cílem potvrdit vítězství z Mladé Boleslavi nastupovali hokejisté Olomouce proti pardubickému Dynamu. Ale po necelých šesti minutách přerušil Konrádovu neprůstřelnost, která trvala 118 minut a 21 sekund hostující Nahodil. Jenže domácím se ve druhém dějství povedla pětiminutovka, která rozhodla o jejich vítězství. Nejdřív překonal brankáře Štěpánka domácí František Skládaný a z trestného střílení Jan Ebrle. Svěřenci trenéra Draisaitla protáhli své čekání na první výhru, naopak Olomouc podruhé slaví.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Skladaný, 37. Eberle z trest. střílení – 6. Nahodil. Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3808. Nejlepší hráči: Branislav Konrád – Jakub Štěpánek.

Olomouc: Konrád – Galvas, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Škůrek, Vyrůbalík – Eberle, Burian, Fořt – Herman, Holec, J. Knotek – Laš, J. Mikúš, T. Mikúš – Ostřížek, Skladaný, Strapáč. Trenéři: Venera a Tomajko.

Pardubice: Štěpánek – Ovčačík, Bokroš, Havlík, Leduc, Schaus, Ščotka – Hodgman, Hubáček, Nahodil – Rolinek, P. Sýkora, Tomášek – Mallet, Zadina, Klimenta – Bárta, T. Kaut. Trenéři: Draisaitl a Beran.

Mountfield vybojoval první výhru s Vary

Mountfield v průběhu usiloval o první výhru proti Energii, která po dvou prohrách z úvodních kol nebyla v ideálním rozpoložení. V úvodní třetině, ale byli aktivnější překvapivě hosté, Naopak Hradci stačily pouhé čtyři střely k dvoubrankovému náskoku, který v prostředním dějství navýšili a vyhnali ze hry brankáře Tomáše Závorku. Nový brankář Davisd Honzík v dalším průběhu už nedostal gól. Rovněž domácí Ondřej Kacetl, který přispěl k výhře 29 zákroky.Karlovy Vary padly už popáté v řadě a dál čekají na první body.

Mountfield Hradec Králové – HC Energie Karlovy Vary 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 5. Šimánek (Potulny, Jarůšek), 16. Dej (Köhler, Kukumberg), 27. Jarůšek (Šimánek), 31. Kukumberg (Dej, Jarůšek). Rozhodčí: Hejduk, Krob – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Diváci: 3544. Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Vladimír Sičák.

Hradec Králové: Kacetl – Gregorc, Čáp, Dietz, Štajnoch, Vydarený, Plášil, Barák – Červený, Džerinš, Bednář – Šimánek, Potulny, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Bulík. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Dujsík, Harant, Šidlík, Benák, Tomáš Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Skuhravý, V. Tomeček – T. Rohan, Matuš, Stloukal – Vachovec, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Kometa porazila bez problémů Boleslav

Hokejisté Mladé Boleslavi v brněnské hokejové areně vedli, přesto si nakonec prohráli, především zásluhou domácích letních posil Martina Erata a Marka Kvapila, kteří připsali klubu tři body, jednou se trefil Martin Zaťovič. Takže vyprodaná FG Arena viděla zaslouženou výhru 5:1. Extraligovou premiéru odchytal v závěru finský gólman Tuomas Tarkki, který se do boleslavské branky postavil po páté brance domácích. Kometa tak potvrdila první pozici v tabulce a jako Třinec a Chomutov ještě nezaváhala a zároveň potvrzuje vysoké ambice.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 20. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 23. V. Němec (Hruška), 30. M. Erat (Štencel, M. Kvapil), 46. M. Erat (Nečas, M. Kvapil), 50. Zaťovič (V. Němec, Haščák) – 5. Vampola (T. Voráček, Orsava). Rozhodčí: Čech, Hradil – Zíka, Kotlík. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 7503. Nejlepší hráči: Martin Erat – Jan Hanzlík.

Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Trška, Malec, L. Vágner – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – T. Vondráček, Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Hruška, Dymáček – stálek. Trenéři: Zábranský, Pešout, Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav: Lukáš (od 50. Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor – Pacovský, Urban, Pospíšil – Orsava, Vampola, Žejdl – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Ďurač, Jonák. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Pátek 16. září – 4. kolo:

17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK 17:10 HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov (ČT sport) 17:30 BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 18:00 HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 18:30 HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec

Neděle 18. září – 5. kolo:

15:00 HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 15:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 17:00 HC Olomouc – HC Sparta Praha 17:00 HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 17:00 PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 17:10 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (ČT sport) 17:30 BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov