Úvodní stránka > Hokej > Kometa nezářila v Praze až do konce, Sparta vyhrála 3:2 před rekordní návštěvou sezony 12 025 diváků v O2 aréně

Po rychlé akci druhé útočné řady si šikovně najel před brněnskou branku Uher a umístěnou střelou překonal brankáře Vejmelku a rozhodl o vítězství Sparty 3:2. To scházelo do konce úterní dohrávky 22. kola Tipsport extraligy pět minut.

Snaha  Komety vyzněla v závěru  vniveč. Nevyšla ji ani power-play, ke které ji Sparta pustila až v poslední minutě. Trvala pouze 20 vteřin,  protože byla přerušena vyloučením Miklíka po závaru před brankou Pöpperleho.

Byl to zápas, v němž  Sparta ovládla první třetinu a zaslouženě vedla 2:0. O převaze  Sparty svědčil také poměr střel 15:5. Zvrat nastal ve druhé dvacetiminutovce. Domácí ukolébáni náskokem polevili, nedařila se souhra a nejedna přihrávka skončila na holích brněnských hráčů. A když v přesilovce čtyř proti třem Kováčik snížil na 1:2, Kometa byla rázem na koni. K vyrovnání ji pomohla odražená střela v brněnském obranném pásmu, po níž zcela volný Němec ujel a suverénním blafákem překonal Pöpperleho.

29.11.2016 Praha / ČR / sport/ hokej / Tipsport extraliga / foto CPA
29.11.2016 Praha / ČR / sport/ hokej / Tipsport extraliga /
foto CPA

I v poslední třetině  mělo dlouho Brno navrch, domácí několikrát unikli pohromě, přišla však  55. minuta a nakonec ze slibně se vyvíjejícího průběhu odjelo z Prahy bez bodu. Umožnilo tak Liberci, který týž den porazil Chomutov 2:0, postup na první místo. A Sparta si po pátém vítězství v řadě upevnila  v tabulce šestou příčku. Může být na tom v brzké době ještě lépe, neboť  Hradec a Litvínov sehrály víc zápasů.

„Viděli jsme výborný zápas s kvalitní diváckou kulisou. Naše první třetina byla vynikající. Bohužel v dalším průběhu následovaly zase tresty, které nás srážejí dolů. Ve druhé třetině jsme inkasovali dva zbytečné góly. Třetí třetina ta byla kdo s koho. Jsme spokojení, že jsme nakonec dokázali strhnout vítězství na naši stranu,“ řekl po zápase Zdeněk Moták asistent trenéra Sparty.

„Gratuluji soupeři. První třetina patřila domácím, my nebyli moc důrazní, zejména nám chyběl pohyb. Sparta zaslouženě vedla. Ve druhé třetině jsme srovnali hru a zaslouženě vyrovnali. Ve třetí třetině jsme mohli jednou nebo dvěma šancemi strhnout zápas na svoji stranu. Ale nepovedlo se, hrubou chybou v závěru zápasu jsme dostali úplně zbytečnou branku,“ řekl zklamaně Petr Haken asistent trenéra Komety.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky – nahrávky: 9. Kudrna (J. Hlinka), 15. Mikuš (P. Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. V. Němec. Rozhodčí: Šír, Hradil – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 12 025. Nejlepší hráči: Lukáš Cingel – Vojtěch Němec.

Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Barinka, Gernát, Nedomlel – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Uher, Cingel, A. Kudrna – Forman, Pech, Kumstát – Martin Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Kometa Brno: Vejmelka – Kováčik, Gulaši, F. Král, Štencel, Trška, Malec, L. Zábranský ml. – H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič – Miklík, Vincour, M. Kvapil – Dočekal, L. Čermák, J. Káňa – Dostálek, Nečas, F. Dvořák – Dymáček. Trenéři: Zábranský, Pešout, Pokorný a Haken.

Bílí Tygři se rychle oklepali z nedělní prohry, která ukončila jejich sérii dvanácti výher v řadě, ale v úterní vítězné dohrávce 18. kola Tipsport extraligy oplatili chomutovským Pirátům porážku z pátého kola.

Liberecký triumf se nerodil lehce. Fanoušci pod Ještědem čekali na gól až do třetí třetiny, kdy se během dvou minut prosadili Ondřej Vitácek s Michalem Bulířem. Naopak hosté opět vyšli naprázdno, neboť jejich útočníci střelecky zklamali 153 minut. Nejlepší gólman nového ročníku brankář Roman Will mohl slavit již pátou nulu v sezoně a zároveň se posunout se svými spoluhráči do čela tabulky s náskokem tří bodů na Oceláře a Kometu.

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (P. Jelínek, R. Šimek).- Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3 730. Nejlepší hráči: Michal Bulíř – Ján Laco.

Liberec: Will – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Vantuch, J. Stránský – D. Špaček, J. Mikyska, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Chomutov: J. Laco – Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, Mrázek, Dlapa, Buchtela, Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Kämpf, Sklenář – Lauko, Chlouba, Poletín – Koblasa, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Neděle 4. prosince – 27. kolo:

14:00 HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera (ČT sport) 15:00 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 15:30 HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 15:30 PSG Zlín – HC Kometa Brno 16:30 HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 17:00 HC Olomouc – HC Verva Litvínov 17:00 Mountfield Hradec Králové – BK Mladá Boleslav.