Úvodní stránka > Fotbal > Cenná výhra Sparty nad Zenitem!

Cenná výhra Sparty nad Zenitem!

Sparta v závěrečném španělském přátelském zápase porazila v Benidormu Zenit 2:0. Góly zařídili Bořek Dočkal a Lukáš Juliš, Gólman Tomáš Koubek k výhře přispěl chycenou penaltou.

Po úvodním oťukávání přišla první dramatická situace, kdy ve 24. minutě Shatov poslal ve vápně k zemi Karavaeva a nařízenou penaltu bez potíží proměnil Bořek Dočkal.

Vzápětí mohla Sparta vést o dvě branky, když se Čermák po Konatého pasu uvolnil přes obránce a nebezpečně vypálil nad branku. Zenit se ke slovu dostal až v závěru poločasu, kdy po rohovém kopu tečoval nepřesnou Criscitovu střelu Javi Garcia a míč orazítkoval břevno.

Criscito se dostal do akce z kraje druhé půle, jenže Costa ve vápně fauloval Kokorina a kopala se další penalta, ale Criscitovu střelu brankář Koubek vyrazil.

Zenit ale dál sahal po vyrovnání, nejprve Mauricio z nebezpečné standardky trefil sparťanskou zeď a Kokorin po Ivanovičově přízemním centru zblízka trefil jen gólmana Koubka.

Jenže skóre se měnilo na druhé straně. Brankář Lodygin skvěle vyrazil po sobě jdoucí střely Konatého a Néstora, ale na hlavičkovou dorážku Juliše už dosáhnout nemohl.

Druhý sparťanský gól nápor ruského týmu otupil, Zenit už zahrozil jenom dalším nepříjemným centrem z pravé strany, na který těsně nedosáhl Djordjevic. Naopak v týmu rudých mohlo být ještě veseleji, jenže Dočkalova tvrdá dělovka ze standardky skončila na břevně.

AC Sparta Praha – FC Zenit 2:0 (1:0)

Branky: 25. Dočkal, 65. Juliš.

Sparta: Koubek – Karavaev, Mazuch, M. Kadlec (72. Havelka), Costa (65. Vatajelu) – Néstor (87. Hybš), Vácha (67. Holek), Čermák, Dočkal, Konaté – Juliš (79. Lafata).