Úvodní stránka > Hokej > Na dvě prohry náplast – vítězství nad Finy 7:1

Na dvě prohry náplast – vítězství nad Finy 7:1

Na Švédských hokejových hrách v Göteborgu se českým hráčům mimořádně vydařil zápas s Finy. Vítězství  7:1 připomnělo bohatýrské časy z minulého století, kdy naše reprezentační mužstvo hráče ze země tisíců jezer  vysokým poměrem  poráželo velmi často. Avšak v dalších dvou utkáních naši hokejisté propadli. Turnaj nakonec ovládli suverénní Rusové, Češi byli druzí zásluhou lepšího skóre.

V úvodním utkání se Švédy rozhodla o prohře první třetina, v posledním proti Rusům třetí třetina.  Ve srovnání s prosincovým turnajem v Moskvě  byl výkon týmu  neurovnaný, střídal velké okamžiky se slabšími.

Přesto náš tým zásluhou vysokého vítězství nad Finy skončil v turnaji druhý při stejném počtu tří bodů se Švédy a Finy. A v celkovém pořadí Evropské hokejové tour je druhý za Rusy, kteří po zisku devíti bodů ze tří zápasů v Göteborgu už  nemohou být  v soutěži, která končící v Českých Budějovicích, předstiženi.

Trenér Jandač, více než dva měsíce před mistrovstvím světa si mohl vyzkoušet další varianty v jednotlivých řadách. Určitě nejvíc mohl být spojen s hrou útočné řady Radil, J.Kovář, Vondrka,  dvojicí obránců Kundrátek, Šimek a brankářem Francouzem.  Šimka bedlivě sledovali skauti ze zámořské NHL.

Výsledky Švédských hokejových her 2017:

Čtvrtek 9. února:

Švédsko – Česko 5:2

Branky ČR: 26. Jan Kovář, 58. Jan Kovář (Radil, Kundrátek).

Rusko – Finsko 2:1

Sobota 11.února:

Finsko – Česko 1:7

Branky ČR: 13. Radil (Kämpf, Jan Kovář), 15. Vondrka (Radil, Polášek), 22. Birner (P. Holík), 39. Kašpar (T. Zohorna), 49. Řepík (P. Holík, Rutta), 58. P. Holík (Řepík, Birner), 60. Radil (Jan Kovář).

Švédsko – Rusko 2:4