• Lekce z produktivity, Slavia prohrála s Dortmundem Nebyli horší. S favoritem Borussií Dortmund sehráli fotbalisté Slavie Praha ve svém druhém utkání Ligy mistrů ve skupině F minimálně rovnocenou partii, ale odešli v Edenu poraženi 0:2. Vyhráli na šance, na naběhané kilometry, na střely, ale ve fotbale rozhodují branky a ty střílel soupeř. Konkrétně Ašraf Hakimí v 35. a 89. minutě. Rozhodla produktivita. Zatímco domácí i ty jasné příležitosti neproměnili, soupeř ano. Za bezgólového stavu Masopust ve vyložené šanci mohl dostat Slavii po skvělém pasu od Stanciua do vedení. Po přestávce Tecl v podobné možnosti, když šel sám na brankáře Bürkiho, rovněž neuspěl. Na druhé straně dvě sóla Hakimího, hostujícího v německém klubu z Realu Madrid, rozhodla. Rozhodla o tom, že Slavia vyšla bodově naprázdno. V prvních minutách dvakrát zahrozili hosté, ale hra se rychle vyrovnala. Domácí si postupem času vytvořili i mírný tlak, ale ve 35. minutě přišlo kruté zchlazení. Po kombinační akci přišel o míč v soupeřově šestnáctce Stanciu, teprve dvacetiletý Hakimí si narazil míč s Brandtem a od poloviny hřiště šel sám na Koláře. Před stíhajícím Ševčíkem si míč zasekl, obešel Koláře a poslal hosty do vedení. Největší potíže dělala slávistům rychlost ofenzivních fotbalistů soupeře. Hakimí, Sancho či Reuss předváděli kombinaci v plné rychlosti. Domácí to ale dokázali celkem slušně eliminovat, dobře kombinovali a hráli naprosto skvěle takticky a příkladně bojovali. Po přestávce zatlačili slavného soupeře před vlastní branku, ale jeho obrana, dirigovaná ostříleným Hummelsem, odolávala. V 52. minutě měl na kopačce vyrovnání Tecl, kterého do šance za obranu soupeře poslal Ševčík, ale svoji střelu namířil těsně vedle branky. V závěru utkání vrhli domácí všechny síly do ofenzivy, ale soupeř je potrestal z protiútoku. Reus sebral míč Zelenému, Brandt poslal do brejku Hakimího a ten definitivně střelou Kolářovi mezi nohy rozhodl. „Až na drobné chyby byl náš výkon dobrý. V prvním poločas to byl vyrovnaný zápas, po přestávce jsme byli lepší. Kromě gólů jsme se soupeři ve všem vyrovnali,“ řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský. Ale… „Druhá rovina je výsledek s ten dobrý není. Mrzí mě, že si lidi nezakřičeli gól. Přitom jsme měli tři gólové šance, takové proti Dortmundu neměla ani Barcelona,“ dodal slávistický kouč. Slavia Praha – Borussia Dortmund 0:2 (0:1) Branky: 35. a 89. Hakimí. Rozhodčí: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra. ŽK: Ševčík, Hovorka – Piszczek. Diváci: 19 370. Sestavy: Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček – Masopust (75. Zelený), Stanciu (83. Škoda), Ševčík, Olayinka – Tecl (60. Van Buren). Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Akanji, Hummels, Hakimí ( 90. Zagadou) – Witsel, Delaney – Sancho (74. Hazard), Brandt (90. + 2. Götze), Guerreiro – Reus. Jaroslav Cícha, foto CPA Eduard Erben