Úvodní stránka > Fotbal > SK Slavia Praha vs FCBarcelona 1:2 a hvězdný Lionel Messi

SK Slavia Praha vs FCBarcelona 1:2 a hvězdný Lionel Messi

Další smolné vystoupení v Lize mistrů má za sebou Slavia Praha. Ve třetím kole skupiny prohrála hodně nešťastně se slavnou Barcelonou 1:2, ale v Edenu ukázala Evropě, že se může měřit s každým. Ovšem ve skupině zůstává po polovině zápasů s jedním bodem poslední.

23.10.2019 SK Slavia Praha vs FC Barcelona Champions League Photo by CPA

Horší úvod zápasu si trenér Trpišovský, jeho svěřenci i diváci v ochozech nemohli představit. Taktické plány domácích zhatila už třetí minuta. Po akci největší hvězdy katalánského soupeře Messiho lovil nešťastná brankář Kolář míč ze své sítě. Z šoku se ovšem domácí probrali po několika minutách a začali dokazovat, že s Barcelonou mohou hrát vyrovnanou partii. Srovnala s ní krok a později převzala iniciativu. Její hráči byli důrazní, nešetřili kroku či sprintu a dařili se jim i kombinační akce. A výsledkem byly příležitosti a nutno zdůraznit, že příležitosti z kategorie gólových.

Nejprve se do jasné šance dostal Zelený, ale německý gólman Ter Stegen jeho střelu pohotově vyrazil. Další skvělý zákrok předvedl po ráně Masopusta, kterému střelu chytil a poradil si i s ranou Olayinky, kterou vytlačil nad břevno. O tom, že Slavia byla aktivnější svědčí poměr střel na bránu, který Slavia vyhrála 10:6, častěji mířila i mezi tyče, leč vedl soupeř.

Za bojovnost, nasazení a snahu byli domácí odměněni až po přestávce. Pět minut po změně stran Bořil Eden rozjásal, když Ter Stegena přece jen překonal. Po přesném pasu Stanciua a přiklepnutí Masopusta se zčistajasna objevil mezi stopery Barcelony a vyrovnal.

Radost domácích ale trvala krátce. Za sedm minut Suárez s přispěním Olayinky vrátil hostům opět vedení. Po standardní situaci Messi přetáhl centr až na Suáreze, který trefil  slávistického hráče a od jeho těla skončil míč za brankovou čarou.

To byla pro Slavii hodně studená sprcha. Naopak hosté se uklidnili, ale Suárez, ale ani Messi šance definitivně rozhodnout nevyužili. Trenér Trpišovský posílil ofenzivu Van Burenem a Hušbauerem a Slavia se nadechla k náporu. Sevřela soupeře před jeho branku, často střílela a věhlasný soupeř se bránil a jen odkopával míče. Na kýžené vyrovnání ale domácí nedosáhli ani po šancích Olayinky a Hušbauera, a tak se radoval soupeř i když remíza by byla asi spravedlivějším vyjádřením sil na hřišti,

Slavia Praha – FC Barcelona 1:2 (0:1)

Branky: 50. Bořil – 3. Messi, 57. vlastní Olayinka. Rozhodčí: Madden – Stewart, Roome (všichni Skot.). ŽK: Masopust, Bořil, Olayinka, Ševčík – Alba. Diváci: 19.170.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček, Ševčík – Masopust (76. Van Buren), Stanciu (76. Hušbauer), Zelený (46. Tecl) – Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – De Jong, Busquets (78. Vidal), Arthur (84. Rakitič) – Messi, Suárez, Griezmann (69. Dembélé). Trenér: Valverde.