Nacházíte se
Úvodní stránka > Hokej > Úvodní dny Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 přinesly tři vyprodaná utkání

Úvodní dny Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 přinesly tři vyprodaná utkání

Na skvělé atmosféře v obou halách mají podíl hokejisté, domácí i zahraniční fanoušci

OSTRAVA, 27. prosince – Byl to úvod ve velkém stylu. První dva dny Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 v Ostravě a Třinci vidělo celkem 33 182 diváků. Tři utkání byla vyprodána a hráči svými výkony fanouškům jednoznačně ukázali, že se až do konce šampionátu nudit na tribunách nebudou.  

K vidění byly skvělé obraty i mimořádné góly. Parádní kousek Švéda Nilse Höglandera ve čtvrtečním duelu ve Werk areně v Třinci s Finskem se stal hitem internetu. I díky němu Švédové porazili stále aktuální mistry světa z Finska – byť až v prodloužení 3:2. Diváci v ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ hnali za vítězstvím domácí tým, oslabený hned v první minutě o zraněného Jakuba Lauka. Češi na úvod šampionátu přehráli bronzový tým z posledního mistrovství Rusko. V bitvě hokejových velmocí Kanaďané porazili tým Spojených států 6:4, ačkoliv prohrávali 0:2, a naznačili, že by se rádi vrátili na světový juniorský trůn. 

„Jsme rádi, že hned na úvod šampionátu si diváci přišli na své. V Ostravě i Třinci byla fantastická atmosféra, kterou vytvořili čeští, ale samozřejmě i zahraniční fanoušci. A my pevně věříme, že v podobném duchu to vydrží až do konce turnaje,“ říká Markéta Šterbová, generální sekretářka organizačního výboru MSLH 20 IIHF 2020. V Ostravě byly první den šampionátu vyprodaná utkání Česká republika – Rusko i USA – Kanada – každé z nich vidělo 8693 diváků. V Třinci byla dostupná kapacita naplněna u pátečního duelu Slovensko – Kazachstán, které shlédlo  4915 fanoušků.

Některá z utkání základních skupin jsou nyní vyprodaná, na některé zápasy lze vstupenky stále ještě zakoupit. K dispozici jsou například vstupenky na zajímavý duel Německo – Kanada (30. prosince) i na atraktivní silvestrovské duely Rusko – Německo v Ostravě a Finsko – Švýcarsko v Třinci. K dispozici také jsou neustále například vstupenky na důležité čtvrtfinále. “Můžeme potvrdit, že pokud do něj postoupí tým České republiky, odehraje svůj čtvrtfinálový zápas 2. ledna 2020 v 20:00 hod v Ostravě,” připomíná Šterbová.

Zároveň organizační výbor upozorňuje fanoušky na důležitý detail. “Vstupenky zakoupené prostřednictvím internetu, takzvané e-tickety, si musí každý fanoušek vytisknout a při vstupu do arény předložit ke kontrole. Čtení z mobilních telefonů nebude možné,” dodává Štěrbová.

Informace o MSLH 20 IIHF 2020

– Oficiální web: 2020.worldjuniors.hockey

– Termín: 26/12/2019 – 5/1/2020

– Dějiště: OSTRAVAR ARĚNA, Ostrava + WERK ARENA, Třinec, Czech Republic

– Zúčastněné týmy:

Skupina A (Třinec): Finsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko, Kazachstán

Skupina B (Ostrava): USA, Rusko, Kanada, Česká republika, Německo

– Vstupenky – ceny: základní skupina: 140 – 240 – 290 Kč, čtvrtfinále, semifinále: 290 Kč, zápasy o udržení: 90 Kč, zápas o bronz: 350 Kč, finále: 450 Kč. Prodej: oficiální web 2020.worldjuniors.hockey, prodejní místa Sazky

Kontakt pro média

Martina Kučerová
mediální manažerka MSLH 20 IIHF 2020
mobil +420 724 25 15 85

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru