Úvodní stránka > Fotbal > Přehráli a přestříleli druholigového soupeře!

Přehráli a přestříleli druholigového soupeře!

Na hřišti v Benátkách nad Jizerou Boleslavští v přípravném utkání jasně přehráli druholigového soupeře, ačkoliv v úvodu prohrávali. O pět boleslavských gólů se podělilo pět různých střelců.

První poločas začali dravěji Táborští. V necelých deseti minutách kopali tři rohy, které postupně odvrátili Šeda, Fleišman a Čavoš, a navíc po centru z pravé strany Landovský ve skluzu netrefil Šedovu branku. Další táborskou šanci v 18. minutě zmařil Šeda za asistence Fleišmana a Čmovše.
Ve 25. minutě táborský Traore z pravé strany ostře odcentroval a Čmovš u bližší tyče zakročil tak nešťastně, že míči pomohl do vlastní branky – 0:1.
Za nepříznivého stavu Boleslavští přidali a zatlačili soupeře na jeho polovinu hřiště. Valenta trestným kopem nastřelil hráčskou zeď. Fabiánův centr hlavičkoval Magera do gólmana. Po spolupráci s Magerou přízemní Valentovo zakončení vytlačil brankář Toman na první boleslavský roh.
Ve 31. minutě na konci boleslavského útoku byl po Vukadinovičově přihrávce Chramosta a ten vyrovnal na 1:1.
Boleslav - Táborsko 1Ve 40. minutě z Fleišmanova centru předvedl Rada parádní volej k pravé táborské tyči – 2:1.
Ve 44. minutě po Fleišmanově autovém vhazování Magera s Chramostou vyšachovali soupeřovu defenzívu a Fabián technickým zakončením podle gólmana zvýšil boleslavské vedení na 3:1.

Těsně před přestávkou si Táborští vynutili trestný kop z výhodné pozice nedaleko mladoboleslavské šestnáctky, ale Presl nastřelil hráčskou zeď.

Druhý poločas byli většinou aktivnější Boleslavští, dlouho se však nedokázali gólově prosadit. Přikrylův roh hlavičkoval Takács nad branku. Pauschekův centr zprava hlavičkoval Kalabiška také nad táborské břevno. Soupeřovu branku minuli Kalabiška ze hry a Houska z trestného kopu. V 65. minutě Přikryl neprostřelil bránící hráče, a když odražený míč napálil Takács, tak ho Táborští srazili do rohu. Ten rozehrál Přikryl a dorážku Vraštila u vzdálenější tyče vykopl z brankové lajny táborský stoper Navrátil.
V 68. minutě Kalabiška krásně uvolnil Vodháněla, po jehož přízemním centru Klobása snadno z metru skóroval – 4:1.
V 72. minutě připravil Přikryl další šanci Klobásovi, ten však nastřelil gólmana.
V 74. minutě Kalabiška rychle od postranní lajny rozehrál trestný kop na Přikryla, který zleva vnikl do soupeřova pokutového území a střelou z úhlu překvapil táborského brankáře Tomana – 5:1.
Boleslavské polevení v závěrečné čtvrthodince Táborští využili. Nejprve v 79. minutě Džafič bombou z dálky nastřelil levou tyč boleslavské branky.
V 82. minutě Kučerovu přihrávku z levé strany do boleslavské branky doklepl Kočí – 5:2.
V 83. minutě po spolupráci s Klobásou zbrkle vysoko nad táborskou branku střílel Vodháněl a v 87. minutě na druhé straně hřiště Kočí křížnou ranou trefil opět jen tyč boleslavské branky.

FK Mladá Boleslav – FC MAS Táborsko 5:2 (3:1)

Góly: 31. Chramosta, 40. Rada, 44. Fabián, 68. Klobása, 74. Přikryl – 25. Čmovš (vlastní), 82. Kočí.Rozhodčí: Franěk – Šťastný, Polena. Diváků: 250

Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Kysela, Čmovš, Kúdela, Fleišman – Valenta, Rada – Vukadinovič, Magera, Fabián – Chramosta.
FK Mladá Boleslav v II. poločase: Vejmola – Pauschek, Vraštil, Hůlka, Keresteš – Houska, Takács – Přikryl, Vodháněl, Kalabiška – Klobása. Zcela mimo hru zůstali Diviš, Baroš, Jánoš a Mebrahtu.

FC MAS Táborsko v I. poločase: Toman – Landovský, Ciferský, Kalvach, Hanzlík – Mráz, Nešický – Presl, Traore, Ciku – Mrázek.
Sestava FC MAS Táborsko v II. poločase: Toman – Pajer, Navrátil, Běloušek, Blanař – Froněk, Kučera – Peterka, Kočí, Džafič – Dorděvič.