Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Druholigového soupeře porazili boleslavští s nulou!

Druholigového soupeře porazili boleslavští s nulou!

V šestém utkání letní přípravy Boleslavští porazili druholigovou žižkovskou Viktorii na hřišti v pražském Proseku. V úvodech obou poločasů skórovali Vukadinovič a Valenta.

Z prvního poločas uplynulo necelých pět minut a Boleslavští si vypracovali dvě gólové šance, z nichž jednu proměnili. Ve 3. minutě Mebrahtu utekl po pravé straně, nezištně přihrál Magerovi před branku, ale ten míč nezkrotil a gólman Soukup ho v obětavém zákroku zalehl.

V 5. minutě za Kúdelovým pasem vyrazil Vukadinovič, přesprintoval protihráče a přesnou křížnou ranou dal vedoucí gól – 1:0.

Následovala pasáž s boleslavskými zdlouhavými kombinacemi bez nebezpečné koncovky a jednou dramatickou situací před boleslavskou brankou, při které ve vzdušném souboji inkasoval Divišův tvrdý úder Krystan a do hry se vrátil až po tříminutovém ošetřování. Ve 21. minutě po spolupráci s Magerou tvrdě vystřelil Mebrahtu a gólman Soukup měl plné ruce práce, aby míč vyrazil. Ve 30. minutě vybojoval Rada na půlící čáře míč, přihrál ho Kalabiškovi a ten individuální atak zakončil ranou těsně nad žižkovské břevno. Ve 36. minutě Mebrahtu vystihl protivníkovu rozehrávku na půlící čáře, založil rychlý útok přes Jánoše, který připravil pozici Kalabiškovi, ale ten ji nevyužil a ještě přihrál Mehrahtovi, jehož rázné zakončení obránce srazil na roh. O dvě minuty později na Vukadinovičům centr v soupeřově vápně těsně nedosáhl Magera a tak Soukup míč snadno přikryl. Podobně na další Vukadinovičovu přihrávku ve 43. minutě byl krátký pro změnu Jánoš. Poločas skončil nejtěsnějším boleslavským vedením.

Do druhého poločasu nastoupila téměř nová boleslavská jedenáctka a zanedlouho navýšila vedení. V 53. minutě svižný boleslavský útok završil Klobása přesnou přízemní přihrávkou z levého kraje šestnáctky Valentovi, který úspěšně prostřelil brankáře Soukupa – 2:0.

Dva žižkovské útoky z levé strany skončily po centrech Dočekala a později Volka ve Vejmolově náručí. Na druhé straně hřiště nadějný boleslavský útok skončil Klobásovým ofsajdem. V 66. minutě si boleslavský gólman Vejmola nadvakrát poradil s Haškovým rohovým kopem a v boleslavském protiútoku Chramosta nepřeloboval žižkovského brankáře. V 68. minutě Vodhánělův centr Chramosta nedůrazným volejem usměrnil do Soukupových rukavic. V 73. minutě se do Volkova centru odvážně hlavou na brankovišti vrhnul Čapek, ale Vejmola reflexivním zákrokem uchránil boleslavské čisté konto. V 83. minutě po Pauschekově přihrávce Klobása ve stoprocentní šanci nastřelil brankáře, Boleslavští zůstali nadále v akci, kterou zakončil nedůrazným střeleckým pokusem Vodháněl. V 84. minutě za Chramostovou kolmicí vysprintoval Klobása, ale Soukup byl u míče dříve. Pět minut před koncem žižkovské dobývání boleslavského vápna zarazil Takács. V poslední minutě se Chramosta neprosadil proti Pimparovi.

FK Mladá Boleslav – FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Góly: 5. Vukadinovič, 53. Valenta. Rozhodčí: Koval – Ratajová, Trska. Diváků: 250

FK Mladá Boleslav I. poločas: Diviš – Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman – Jánoš, Rada – Vukadinovič, Magera, Kalabiška – Mebrahtu. II. poločas: Vejmola – Pauschek, Vraštil, Hůlka, Keresteš  – Valenta, Takács – Vodháněl, Chramosta, Fabián – Klobása. Trenér: Karel Jarolím.

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Hašek, Egert, Pimpara, Matoušek (46. Šandora) – Krystan (46. Eliáš), Pavlata – Urbanec (46. Čapek), Gebert (70. Hurka), Trýzna (46. Volek) – Dočekal (81. Baratynsky).