Nacházíte se
Úvodní stránka > Handicapovaní > ČESKÝ PARALYMPIJSKÝ VÝBOR NOMINOVAL SPORTOVCE PRO RIO 2016

ČESKÝ PARALYMPIJSKÝ VÝBOR NOMINOVAL SPORTOVCE PRO RIO 2016

Kvalifikační proces pro paralympijské hry v Rio de Janeiru je téměř u konce, a tak výkonné grémium Českého paralympijského výboru schválilo jmennou nominaci pro paralympijskou výpravu.

Vedoucím výpravy se i tentokrát stal Roman Suda, se kterým do brazilské metropole odcestuje minimálně 36 sportovců zastupujících 8 paralympijských sportů. A to včetně jezdectví a jachtingu, které budou mít na paralympiádě české zástupce vůbec poprvé.

Nejvíce zástupců bude mít atletická výprava, ta se může ještě rozrůst o dvě další jména na základě bipartitních míst, o nichž bude rozhodnuto 15. července.

Druhou nejpočetnější část výpravy tvoří cyklisté, mezi nimiž se objeví i čtveřice paralympijských medailistů z Londýna – Jiří Ježek, Jiří Bouška, Tereza Diepoldová a David Vondráček. A zkušení matadoři jako Jan Povýšil nebo Běla Třebínová se objeví i v šestičlenné výpravě plavců.

K mistrovi světa v lukostřelbě Davidu Drahonínskému se na poslední chvíli přidali další tři reprezentanti, takže zástupci tohoto sportu budou v Riu nakonec čtyři, stejně jako v případě boccii. Stolních tenistů vyšle Česká republika o jednoho méně.

Jmenná nominace sportovců pro LPH Rio 2016:

Atletika: Eva Berná, Eva Kacanu, Anna Luxová, Aleš Kisý, Radim Běleš, Petr Vrátil, Martin Zvolánek, Jan Vaněk, Daniel Hyna

Lukostřelba: David Drahonínský, Václav Košťál, Šárka Musilová, Markéta Sidková

Boccia: Kateřina Cuřínová, Kamil Vašíček, Lenka Cuřínová, Marie Maňáková

Cyklistika: Tereza Diepoldová, Kateřina Antošová, Jiří Ježek, Jiří Bouška, Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar, Jiří Hindr, David Vondráček

Jachting: Daniel Bína

Jezdectví: Anastasja Vištálová

Stolní tenis: Daniel Horut, Ivan Karabec, Jiří Suchánek

Plavání: Běla Třebínová, Vendula Dušková, Anežka Floriánková, Arnošt Petráček, Jan Povýšil, Miroslav Smrčka.

Ota Černý | Project Manager

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru