Úvodní stránka > Fotbal > Střelba slepými náboji: Slavia – Rio Ave 0:0

Střelba slepými náboji: Slavia – Rio Ave 0:0

Ani úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy, stejně jako proti Tallinu, fotbalistů Slavie Praha nevyšel. V Edenu gól proti šestému týmu portugalské ligy Rio Ave domácí nevstřelili a souboj skončil 0:0. Postupové naděje Slavie se trochu zmenšili, i tak ale za týden v  Portugalsku mohou Pražané na play off myslet.CPA_6315

Soupeř se v Praze představil jako technicky vyspělý celek, jehož hřáči si s míčem rozumí. První šanci měl v sedmé minutě domácí van Kessel, míč ale do sítě nedopravil, stejně si vedl vzápětí Škoda. Hosté ale jasně ukazovali, že mají podstatně vyšší kvalitu jak předchozí soupeř Slavie z Tallinu a střela Novaise hodně brankář Pavlenku vystrašila.Hráči Rio Ave byli sebevědomí, dobře kombinovali a podstatně více času měli míč pod svoji kontrolou.CPA_6304

Hráči Slavie se neustále snažili hledat na hrotu útoku operujícího Škodu a ten se často dostával k zakončené. Ještě do poločasu míč do sítě Cássiovi branky po elegantních nůžkách dostal, ale až po odpískání předchozího faulu, který ruský rozhodčí Lapočkin nepřehlédl.CPA_6328

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Soupeř  se snažil hru kontrolovat a díky individuálně technicky vyspělých hráčům se mu to dařilo. Navíc krátce po přestávce zahrozil z přímého kopu. Z domácích byl nejnebezpečnější Škoda, ale dnes neměl svůj střelecký den, pálil slepými náboji. V 67. minutě krásně napálil míč těsně za hranicí šestnáctky, ale Cássio předvedl skvělý zákrok. V dalších minutách po rohu Škoda přestřelil z dobré pozice a když se již zdálo, že Eden bude slavit gól, vytáhl jeho hlavičku zblízka bravurně portugalský gólman a nadějnou remízu si již Rio Ave nenechalo vzít.CPA_6365

Slavia Praha – Rio Ave 0:0

Rozhodčí: Lapočkin – Lebeděv, Kudrjavcev (všichni Rus.). ŽK: Hušbauer, Souček, Bořil – Tarantini. Diváci: 15 082.

Sestavy:

Slavia: Pavlenka – Mikula, Bílek, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – van Kessel, Kenija (81. Ščuk), Mihalík (60. Zmrhal) – Škoda. Trenér Uhrin.

Rio Ave: Cássio – Cassamá, Roderick, Marcelo, Rafa – Wakaso – Novais, Krovinovič (69. Guedes), Ribeiro (82. Tarantini) – Dias, Yazalde (59. Héldon). Trenér Capucho.