Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Slavia odvolala trenéra Uhrina a sportovního ředitele Jinocha

Slavia odvolala trenéra Uhrina a sportovního ředitele Jinocha

Vedení fotbalové Slavie zareagovalo na nedělní porážku v Plzni (1:3) a v pondělí ráno odvolalo trenéra Dušana Uhrina mladšího i sportovního ředitele Josefa Jinocha. Oba muži byli odvoláni za špatné výsledky v úvodu sezony, ve které Slavia vyhrála z deseti soutěžních zápasů jen dva. Uhrin působil ve Slavii od loňského léta a podle informací s vedení klubu by ho měl pravděpodobně nahradit Luboš Kozel, bývalý trenér Dukly a současný kouč reprezentace do osmnácti let.

Dušan Uhrin i Josef Jinoch byli zároveň odvoláni i z představenstva akciové společnosti SK Slavia Praha – fotbal a.s.

Nový trenér bude představen v nejbližší době, jednání s vytipovanými kandidáty vede od pondělního rána generální ředitel klubu Martin Krob. „Děkuji trenérovi Uhrinovi i sportovnímu řediteli Jinochovi za práci, kterou pro Slavii odvedli,”  uvedl  předseda představenstva SK SLAVIA PRAHA Jaroslav Tvrdík.

V nejbližší době bude oznámeno, kdo povede A tým do jmenování nového trenéra.  Vedení SK SLAVIA PRAHA je hluboce znepokojeno výsledky i herním projevem týmu v podzimní části sezony. „Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub jako je Slavia se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík.

Dušan Uhrin působil na lavičce Slavie od června 2015. V podzimní části minulé sezony dokázal s týmem získat 26 bodů, obsadit páté místo a udělat dobrý základ pro účast v evropských pohárech na konci sezony 2015/2016. Tam se Slavia společně s Dušanem Uhrinem probojovala po konečném pátém místě v tabulce. Dušan Uhrin Slavii vedl celkem ve 34 ligových zápasech s celkovou bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V Evropské lize slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Z více než ročního angažmá Dušana Uhrina ve Slavii si určitě budeme pamatovat skvělé podzimní výkony korunované zaslouženou výhrou v derby nad Spartou a návrat po sedmi letech do evropských pohárů. Za práci odvedenou pro Slavii Dušanu Uhrinovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší.

Bývalý vynikající fotbalista a funkcionář Slavie Josef Jinoch se vrátil do klubu před loňskou sezonou. Stejně jako Dušan Uhrin vrátil Slavii do evropských pohárů a přivedl do týmu řadu vynikajících fotbalistů. Za práci odvedenou pro Slavii Josefu Jinochovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší.

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru