Nacházíte se
Úvodní stránka > Motorsport > Nedokončená Barum rallye Václav Pech

Nedokončená Barum rallye Václav Pech

Posádka EuroOil – invelt teamu letos cíl Barum Czech Rallye neviděla. Z bojů ji vyřadila technická závada.

Barum Czech Rallye přivítala ve Zlíně domácí i evropskou rallyovou špičku a jelikož Porsche 997 GT3 posádky Václav Pech jun. – Petr Uhel nemá evropskou homologaci, mělo přiděleno netradiční startovní číslo 91 za polem „evropských“ vozů. Už páteční superspeciálka ulicemi Zlína ale ukázala, že pro diváky se jedná o jedno z nejatraktivnějších soutěžních aut v poli a fanoušci kolem rychlostní zkoušky propukli doslova v šílenství, když se do nočního Zlína ozval řev motoru Pechova Porsche.

„Cítili jsme tu neskutečnou atmosféru až uvnitř v autě a měli jsme radost z obrovské divácké podpory, která nás v naší nevýhodné startovní pozici hnala dál. Na rychlostních zkouškách první etapy byly při našem průjezdu vytahány již nějaké nečistoty, které nás trošičku zpomalovaly,  ale více jsem se obával ztráty z nočních průjezdů dvou rychlostek, které naši konkurenti jeli ještě za světla. Paradoxně nám tyto vložky vyšli dobře a my mohli jít spát na sedmé pozici se ztrátou 13s na páté místo,“ říkal k úvodu Barum Czech Rallye Zlín Václav Pech jun.  Posádka i její mechanici si v sobotu užili jednu pořádně horkou chvilku, kdy při tankování paliva v tankovací zóně vzplály benzinové výpary z nádrže.

„Najednou se kolem celého auta udělala obrovská ohnivá koule a my s Petrem vůbec nevěděli, co se stalo a jen rychle vyskočili z auta. Petr si přitom popálil ruku a musel být ošetřen. Požár naštěstí velmi rychle ustal a my mohli pokračovat dál. Autu se vůbec nic nestalo i díky rychlému zásahu našich mechaniků,“ popisoval Václav Pech jun. hodně nepříjemný moment, který naštěstí neměl vážnější následky.

Do druhé etapy vyráželo Porsche 997 GT3 EuroOil – invelt teamu s cílem postoupit na páté místo, bohužel již v úvodu praskl zub na stálém převodu. „V průběhu první nedělní rychlostní zkoušky jsem cítil, že něco není v pořádku s naší převodovkou. Do cíle zkoušky jsme ještě dojeli, ale po kontrole a zjištění, že z převodovky teče olej, bylo nutné odstoupit. Další jízdou bychom napáchali jen větší škody a přesto bychom cíl neviděli. Mrzí mě to, protože se jednalo o díl, který byl po Bohemia Rallye nový a životnost by měla být alespoň 800 závodních km.  Je to škoda, soutěž jsme i přes nevýhodnou startovní pozici měli docela dobře rozjetou a nedělní etapa by nám nejspíš seděla o něco více. I tohle je ale rallye a v letošní sezoně se nové Porsche učíme nejen řídit, ale i udržovat,“ uzavírá Václav Pech jun.

Dalším závodem EuroOil-invelt teamu bude poslední víkend v září, Rallye Příbram.

www.VaclavPech.cz                                                                                               www.minimotorsport.cz

www.invelt.com                                                                                                      www.vaclavpech-fanclub.cz

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru