Nacházíte se
Úvodní stránka > Motorsport > Global Assistance Setkání mistrů letos ve velkém stylu

Global Assistance Setkání mistrů letos ve velkém stylu

Víkend 19. a 20. listopadu 2016 je v Sosnové u České Lípy věnován Setkání mistrů. Letos s hvězdnou účastí.

Autodrom v Sosnové u České Lípy na konci motoristické sezony pravidelně zaplní špičkoví domácí závodníci z rally, rallycrossu a autokrosu. Tradicí posledních let je, že se pořadatelům podaří do České republiky přivézt nějakou zahraniční hvězdu motorsportu první velikosti a připravit pro diváky nějaké to motoristické překvapení. V minulosti jsme při Setkání mistrů mohli vidět za volanty nejrůznějších závodních vozů desítky špičkových závodníků z celé Evropy a za všechny jmenujme například devítinásobného mistra světa v rally Sébastiena Loeba, čtyřnásobného světového šampiona Juhu Kankkunena, či loňskou vzácnou návštěvu v podobě legendárního rally jezdce Markku Aléna. Za připomínku stojí, že mezi účastníky Setkání mistrů let minulých jsou dva závodníci, kteří v příští sezoně budou členy továrních týmů v mistrovství světa v rally – WRC. Vzpomenete si na ty, kteří to jsou? Při Setkání mistrů jsme si také mohli užít několik motoristických překvapení, mezi něž patří například exhibice legendy českého motorsportu Tomáše Engeho za volantem pro něj netradičního historického Opelu Kadett nebo silné superbuggy.

Letošní hlavní program Global Assistance Setkání mistrů se uskuteční v neděli 20. listopadu 2016, ale řevem motorů závodních automobilů se bude sosnovský autodrom rozléhat už v sobotu 19. listopadu, kdy si závodníci budou ve volných jízdách zkoušet trať a prakticky celý den se zde bude na trati něco dít. Na co se můžete v letošním roce při Global Assistance Setkání mistrů těšit? Můžeme prozradit, že pořadatelé jsou velmi blízko tomu vám předvést skutečně hvězdnou sestavu letošního Setkání mistrů. Loňskému hostu Markku Alénovi se v Sosnové totiž velmi líbilo a potvrdil, že se vrátí znovu a opět se setká se svými fanoušky. Markku je ale také velmi respektovanou postavou i mezi ostatními soutěžními jezdci z mistrovství světa a slíbil, že letos přiveze sebou jednoho ze svých přátel z mistrovství světa v rally, který má na svém kontě několik titulů mistra světa. Pokusíte se uhádnout jméno jednoho z nejlepších soutěžních jezdců světa a velkého pohodáře? Zatím na to máte čas a my vám jméno ještě neprozradíme. Stejně tak vás zatím budeme napínat se jmény oblíbených italských závodníků s historickými soutěžními vozy legendární skupiny B, kteří se do Sosnové chystají. Pro jeden z těchto vozů to bude dokonce česká závodní premiéra. Prozradit také můžeme, že pořadatelé usilovně pracují na tom, aby se na letošním Global Assistance Setkání mistrů objevil i oblíbený showman Tomáš Enge, kterého bychom opět rádi posadili do nějakého pro něj netradičního závodního speciálu. Uvidíme, jestli se nám to zdaří.

Nezapomeňte si do svých kalendářů poznamenat termín 19. a 20. listopadu 2016, kdy se na Autodromu v Sosnové u České Lípy odehraje XV. Global Assistance Setkání mistrů, kterého se kromě zahraničních hvězd motorsportu zúčastní i domácí soutěžní jezdci a závodníci autokrosu a rallycrossu. Vzhledem k tomu, že pořadatelé v tomto roce očekávají větší zájem o vstupenky, využijte možnost si je v předstihu zajistit v předprodeji na www.autodrom.cz , kde se dozvíte informace o jednotlivých druzích vstupenek a jejich cenách, včetně informací o VIP balíčcích s možností stravování, místem na kryté tribuně a pohodlným parkováním v blízkosti tribun. Předprodej vstupenek bude spuštěn 14.10.2016. Sledujte Global Assistance Setkání mistrů pomocí tiskových zpráv a nebo na facebooku Autodromu Sosnová.

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna

Ing. Petr Eliáš

e-mail: press@autodrom.cz

web: www.autodrom.cz

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru