Nacházíte se
Úvodní stránka > Olympijské hry > Česká paralympijská výprava letí do Rio de Janeira

Česká paralympijská výprava letí do Rio de Janeira

Praha 31. srpna 2016 – Česká paralympijská reprezentace se sešla v pražském hotelu Don Giovanni, odkud se zítra brzy ráno vydá na letiště Kbely a do dějiště paralympijských her v Rio de Janeiru.

Na tiskové konferenci, kterou Český paralympijský tým před odletem svolal, byly zastoupeny tři nejpočetnější části výpravy.

Za šestičlenný plavecký tým mluvil Jan Povýšil, který se chystá již na svou pátou paralympiádu a doufá, že ke svým pěti paralympijským medailím ze Sydney, Pekingu a Londýna ještě další cenný kov přidá. „Na tréninku jsem řval, že plavu strašně, uvidíme, jak to bude vypadat na závodech.“ Doplnil 34 letý plavec, který je z celé výpravy jednoznačně nejvíce aktivní na sociálních sítích. „Na mém twitteru se určitě něco ze zákulisí dozvíte.“ slíbil Povýšil.

Tiskové konference se dále zúčastnil nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek, který tak po těžkém úrazu z roku 2014 pokračuje v návratu mezi elitu. Za svůj dlouhodobý přínos paralympijskému sportu byl letos odměněn možností stát se vlajkonošem české paralympijské výpravy. „Strašně si toho vážím, je to moje poslední paralympiáda. Je mi ctí, že to bude přímo na slavnostním zahájení na stadionu nést naši státní vlajku.“

Nejpočetnější – atletický – tým, který čítá celkem 11 sportovců, reprezentovala na tiskové konferenci Eva Berná, specialistka na vrhačské disciplíny. Té se v letošním roce již podařilo získat stříbro na mistrovství Evropy. V Riu, které pro ni bude také pátá paralympijská zkušenost, tak bude patřit mezi naše největší naděje.

Výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru Alena Erlebachová na tiskové konferenci popřála sportovcům hodně úspěchů a vedoucí výpravy Roman Suda na dálku z dějiště her ujistil, že v Riu probíhají finální přípravy pro přílet našich reprezentantů.

Většina výpravy, která čítá 73 členů, z čehož je 39 sportovců včetně dvou spoluhráčů boccii, odletí do Rio de Janeira letadlem vládní letky ve čtvrtek 1. září brzy ráno. Paralympijské hry budou slavnostně zahájeny 7. září, sportovní program začíná o den později.

Jmenná nominace sportovců pro LPH Rio 2016:

Atletika: Eva Berná, Eva Kacanu, Anna Luxová, Aleš Kisý, Radim Běleš, Petr Vrátil, Martin Zvolánek, Jan Vaněk, Daniel Hyna

Lukostřelba: David Drahonínský, Václav Košťál, Šárka Musilová, Markéta Sidková, Lenka Kuncová

Boccia: Kateřina Cuřínová, Kamil Vašíček, Lenka Cuřínová, Marie Maňáková

Cyklistika: Tereza Diepoldová, Kateřina Antošová, Jiří Ježek, Jiří Bouška, Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar, Jiří Hindr, David Vondráček

Jachting: Daniel Bína

Jezdectví: Anastasja Vištálová

Stolní tenis: Daniel Horut, Ivan Karabec, Jiří Suchánek

Plavání: Běla Třebínová, Vendula Dušková, Anežka Floriánková, Arnošt Petráček, Jan Povýšil, Miroslav Smrčka

Oto Černý, Premier Sports CZ,

 

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru