Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Reprezentační trenér Karel Jarolím byl po přípravném zápase spokojen!

Reprezentační trenér Karel Jarolím byl po přípravném zápase spokojen!

Hodně jsem si přál, abychom to zvládli. Byl jsem velice spokojený s projevem mužstva, s chutí, odhodláním, navíc se projevilo v průběhu, co jsme po hráčích chtěli. Jenže důležité to bude v neděli, ale myslím si, že by nám to psychicky mělo pomoct do prvního kvalifikačního zápasu,“ řekl na tiskové konferenci Jarolím.

Pod jeho vedením se připravovali hráči na zápas s Arménií jen dva dny, ale na hřišti byly k vidění dobré kombinace. „Je vidět, že máme inteligentní hráče, že fotbal hrát umějí,“ usmál se kouč. „Je to o týmové práci, to je základ, aby každý z hráčů byl schopen podat maximálně velký zodpovědný výkon. Věřím, že tenhle fotbal by hráče měl bavit,“ dodal šedesátiletý trenér.

Český tým proti Arménům rozdělil na dvě jedenáctky, aby každá odehrála poločas. Obě totiž podaly zodpovědný výkon. Jednotlivce zatím nechci chválit, aby někdo nebyl moc namyšlený. Třeba debutanti Sýkora s Pokorným tu premiéru zvládli velmi dobře,“ ocenil Jarolím nováčky.

O sestavě proti Severnímu Irsku ještě nemá kouč jasno. „Neslyšeli jste ode mě, že by sestava, která dnes vstoupila do prvního poločasu, měla být totožná proti Irsku. Chtěl jsem si udělat jen obrázek. Nechám si to ještě projít hlavou, v klidu se nato ještě podívám. Něco mi to rozhodně ukázalo,“ podotkl Jarolím.

Podle kouče Jarolíma nehrozí, že by se mužstvo před nedělí vítězství uspokojilo. „Věřím, že to se nestane. Mělo by to být povzbuzení, takže bychom do zápasu mohli jít v dobrém psychickém rozpoložení. Mluvím sice za sebe, ale troufnu si říct za hráče, že nějaké usnutí na vavřínech nehrozí,“ prohlásil Jarolím.

Ve hře jsou ještě rezervy, musím to v některých situacích vyhodnotit, jestli jít do nějakého rizika, aby soupeř nešel do brejku,“ řekl kouč, který věří, že hráči budou hrát v podobném aktivním tempu i proti Severním Irům.

„Já si myslím, že můžeme být všichni spokojeni jak s prvním, tak s druhým poločasem. Myslím, že neměl soupeř žádnou gólovou šanci, možná jedinou v prvním poločase, jinak se k ničemu nedostali. Takže si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Hrál jsem na podhrotu, to hraju nejradši. Moc jsem se těšil na zápas, takže jsem si ho užil. Cesta, kterou jsme se dali, by mohla být správná. Nedělní zápas bude úplně jiný, protože Irové mají silnější mužstvo a hrají úplně jiný herní styl než Arméni,“ řekl po zápase autor druhého gólu Václav Kadlec.

„Dal jsem svůj první reprezentační gól, jsem moc rád, je to povzbuzení do další fotbalové práce. Ale ještě více spokojený jsem s výkonem celého týmu. Jsem přesvědčen, že to bylo velmi dobré a zasloužené vítězství. Trenér chtěl od nás dobrý fotbal a výsledek, protože potřebujeme nabrat zdravé sebevědomí. V neděli nás čeká velice důležitý zápas. Dnešní vítězství by nám mělo pomoci. Arméni nám to hodně usnadnili, že nepodali dobrý výkon. Naopak my jsme podali dobrý výkon, ale v neděli nás čeká velice těžký soupeř. Hodně bude v utkání hrát i nervozita, protože to bude velice důležité kvalifikační utkání,“ řekl spokojeně autor třetího gólu Jan Kopic.

Čtsa, kc, foto cpa,

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru