Nacházíte se
Úvodní stránka > Atletika > Špotáková: Nevidím důvod končit

Špotáková: Nevidím důvod končit

V pražské restauraci U Pinkasů proběhlo dnes tradiční setkání oštěpařky Barbory Špotákové s novináři. Při neformálním posezení se hodnotila uplynulá sezóna a padaly i dotazy na atletickou budoucnost trojnásobné olympijské medailistky.

Rok 2016 byl pro Barboru Špotákovou velmi komplikovaný. V březnu ji totiž postihla zlomenina zánártní kůstky, která jí zkomplikovala olympijskou přípravu. Barbora však ukázala srdce bojovnice a v Riu vybojovala bronzovou medaili. „Bára měla letos opravdu těžký rok. Ovšem vyvrcholení v Riu bylo jedinečné. Získat po takovém zranění olympijskou medaili, je naprosto obdivuhodné,“ řekl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Samotná Bára si čas strávený ve své oblíbené restauraci užívala. „Jsem ráda za toto tradiční setkání, které se díky mojí medaili může již podeváté konat. Musím říct, že v průběhu posledního roku jsem u Pinkasů mockrát nebyla. Asi nejméně za všechny ty roky, co sem chodím. V tomto směru mám co dohánět,“ dodala úsměvem.

Přes všechny zdravotní trable bude na olympijskou sezónu 2016 vzpomínat v dobrém. „Olympijská medaile je jedním z největších úspěchů, kterých může sportovec dosáhnout a mně se to podařilo potřetí v životě a mám z ní obrovskou radost. Každá z těch medailí má svůj příběh a této si moc cením. Za poslední rok se událo mnoho změn. Myslím, že mi pomohla i předešlá sezóna, kdy jsem se trénovala sama. Z toho jsem si také něco vzala. Pozitivním krokem bylo znovuobnovení spolupráce s Rudou Černým. Pomáhá mi, že trénuji s mladšími atlety,“ řekla.

Vše vypadalo ideálně až do zranění, které si přivodila při březnovém soustředění v Africe. „Bylo to těžké období. Pár měsíců do olympiády a přišla komplikace. Hodně lidí mi i přesto věřilo, že se dám do pořádku, což mi dodávalo sílu. Bylo také potřeba trochu štěstí, že to na olympiádě nakonec vyšlo a že jsem sezónu zakončila se ctí,“ uvedla.

Olympijský úspěch jí dodal energii do další práce a končit se zatím rozhodně nechystá. „Letošní sezóna mě utvrdila v tom, že na světové výkony mám, což je dostatečný impulz pokračovat dál. Sice je stále těžší získávat medaile, ale nemám důvod končit. Stále mě baví trénovat a trenér to cítí stejně.“

Přesto, že si zranění přivodila, když hrála tenis, doplňkové sporty hodlá provozovat nadále. „Doplňkové sporty k mé přípravě patří. Bez nich to nejde. Akorát budu muset trošku zvolnit a nebrat ty zápasy tak prestižně. Ten úraz beru, že to tak asi mělo být. Něco jsem si z toho vzala,“ přiznává.

V následujících týdnech Báru čeká mimo jiné i republikové finále Corny středoškolského poháru, jehož je patronkou a pak bude následovat zasloužená dovolená. Po návratu zahájí přípravu na další atletický rok, který vyvrcholí světovým šampionátem, který bude hostit Londýn. „Myslím, že mistrovství světa v Londýně bude jedním z těch nejlepších, takže motivace do další práce je dostatečná,“ věří.

Čtsa, foto cpa, zdroj: www.atletika.cz

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru