Úvodní stránka > Cyklistika > Cyklokrosařka Nash v úvodu SP druhá a čtvrtá

Cyklokrosařka Nash v úvodu SP druhá a čtvrtá

Druhé místo vybojovala Kateřina Nash v úvodním dílu letošního seriálu Světového poháru v Las Vegas, ve druhém závodu v Iowě skončiula těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Zvítězila domácí Američanka Katherine Comptonová, která vede i celkové pořadí, Nash je za ní druhá.14334801_1782755291997167_562809998_n1

O lepší umístění připravily osmatřicetiletou českou krosařku v Iowě problémy v třetím ze čtyř okruhů. Do té doby si s Comptonovou vypracovaly na čele závodu slušný náskok, ale zaseklá přehazovačka ji vyřadila z boje o vítězství. Musela běžet s kolem na rameni, naštěstí depo nebylo daleko, přesto ovšem ztratila dost sil a času.sp-las-vegas-cyklokros-katerina-nash-1

Po výměně kola se dotáhla až na třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela. Comptonová vybojovala již své 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou a Antonneauovou.sp-las-vegas-cyklokros-katerina-nash-2

Závod mužů byl stejně jako v úterý prakticky soubojem jen Belgičanů. V elitní desítce jich skončilo osm, když druhé prvenství slavil Wout van Aert, který zvítězil před Kevinem Pauwelsem a Laurentem Sweeckem. Nejlepší z Nebelgičanů byl šestý Corne van Kessel z Nizozemí, z našich jezdců nestartoval v zámoří nikdo.

van-aert-photo-082568-1024x682Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, daloší díl seriálu se jede 23. října v nizozemském Valkenburgu. Tam se již představí i ostatní naši jezdci, naopak nepojede Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Podle předsezonních plánů by ale měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Výsledky:

Muži:

1.van Aert 1:02:47, 2. Pauwels +39, 3. L. Sweeck +56, 4. Aernouts +1:30, 5. Vermeersch (všichni Belg.) +1:31, 6. van Kessel (Niz.) +1:45.

Průběžné pořadí SP:

1.van Aert 160, 2. L. Sweeck 130, 3. Pauwels 109.

Ženy:

1.Comptonová (USA) 37:08, 2. Maniová (Fr.) +18,, 3. Antonneauová (USA) +23, 4. Nash (ČR) +48, 5. Nobleová (USA) +1:08, 6. Pendrelová (Kan.) +1:22.

1.Comptonová 145, 2. Nash 130, 3. de Boerová (Niz.) 128.