Úvodní stránka > Fotbal > Češi prohráli v kvalifikaci s Německem

Češi prohráli v kvalifikaci s Německem

Česká fotbalová reprezentace ve druhém kvalifikačním utkání MS 2018 podlehla v Hamburku Německu 0:3, které v průběhu zápasu nad českým týmem dominovali.

Zasloužené vítězství obhájců světového titulu zařídil dvěma góly útočník Thomas Müller ve 13. a 65. minutě, třetí gól na konečný vítězný výsledek upravil po přestávce Toni Kroos.

Trenér Karel Karolín poslal do druhého kvalifikačního utkání proti favoritu skupiny Německu na hrot útoku Matěje Vydru, do záložní řady Milana Petrželu a Tomáše Hořavu, který měl nahradit zraněného Daridu.

Němci, kteří od poslední porážky před devíti lety českým týmem dalších, dvaadvacet soutěžních utkání doma neprohráli a tak v průběhu zápasu diktovali tempo hry. Hned v úvodu během pěti minut dvakrát zahrozili a jednou kopali rohový kop, jenže Češi jejich snahu o rychlé vedení odvrátili.

V dalších minutách sice brankáře Tomáše Vaclíka nezaměstnali, ale ve 13. minutě z první střely na branku udeřili, když Češi ztratili ve středu hřiště míč a po rychle kombinační akci se dostali do přečíslení tři na dva, které zakončili vedením, kdy Özil našel na hranici velkého vápna volného Götzeho, který přihrál Müllerovi, ten se trefil tečovaným míčem přes obránce Nováka do sítě 1:0.

V následujících minutách se Češi dostávali neustále pod obrovský tlak, neboť jejich přihrávky postrádaly přesnost, neustálou ztrátu míče, toho domácí hráči plně využívali k rychlým brejkům. Přesto si český celek ve 22. minutě vypracoval jedinou gólovou šanci, kdy po centru Bořka Dočkala na hranici malého vápna nedokázal volný Vydra ani Novák skórovat, když jejich snahu brankář Neuer vychytal.

Ve 24. minutě Draxlerova střela z velkého vápna těsně minula pravou tyč, vzápětí brankář Vaclík vyrazil Müllerovu přízemní střelu na rohový kop. Po půlhodině hry si narazil Götze míč s Müllerem, jenže jeho lobovaná střela před vyběhnuvším českým gólmanem skončila vedle branky.

Po třech minutách si Němci vypracovali další vyloženou šanci, kterou se Češi snažili odvrátit, takže následná střela Khedíra z velkého vápna proletěla nad břevnem.

V závěru prvního poločasu se Němci ještě snažili navýšit jednogólové vedení, několikrát zahrozili, ale česká obraná zeď s velkým úsilím jakýkoliv pokus odvracela.

Celkově byli domácí v prvním poločase lepším celkem, který několikrát předvedl velice rychlou kombinační situaci, zatím s jedním finálním zakončením.

Hned po změně stran ve 49. minutě Němci navyšují vedení na 2:0, kdy z pravé strany bez problémů prošel na vápno Kimmich, přihrál Krossovi, na jehož střelu k tyči byl brankář Vaclík krátký.

58. minuta další obrovská chyba české obrany po špatném rozehrání míče na vlastní polovině, moc nescházelo, aby třetí gól vsítil Özil, jeho pokus stačil tečovat stoper Tomáš Sivok nad branku.

V 63. minutě trenér Jarolím střídá, ze hry odešel Pavelka, kterého nahradil reprezentační debutant Lukáš Droppa. Hned z následného útoku zahrozili poprvé Češi, ale bez zakončení, Dočkalovu střelu vyrazil gólman Neuer na rohový kop.

Po dvou minutách udeřili Němci po třetí, když si na centr Hectora z pravé strany naběhl Müller a tečovaný míč poslal podruhé do sítě a tak potvrdil dva góly ze zářijové výhry v Norsku.

Obraz hry se v dalším průběhu vůbec nezměnil, domácí měli neustálou herní převahu za obrovské podpory domácích diváků a moc nescházelo, aby po hezké kombinaci vsítili další gól. V 87. minutě první přímá střela ve druhém poločase střídajícího Václava Kadlece, která po uvolnění z velkého vápna skončila nad brankou.

Vyprodaná fotbalová aréna se v závěru zápasu velice bavila „mexickými vlnami“ a nádhernou náladu jí nepokazila ani střela Dočkala, která těsně minula tyč. Na druhé straně ještě dvakrát zachránil český tým hezkými zákroky od navýšení skóre domácích brankář Vaclík. V nastavení vsítil Krejčí gól, který sudí neuznal kvůli údajnému ofsajdu. Češi svým výkonem utrpěli vysokou porážku po velice špatné hře, kterou zejména předvedli v útočné fázi.

Německo – Česká republika 3:0 (1:0)

Góly: 13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (vši. Rumunsko). ŽK: Kadeřábek, Pavelka. Diváci: 51 299 (vyprodáno).

Německo: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) – Khedira, Kroos (75. Gündogan) – Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) – Götze. Trenér: Löw.

ČR: Vaclík – Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák – Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí – Dočkal – Vydra (76. V. Kadlec). Trenér: Jarolím.