Nacházíte se
Úvodní stránka > Zimní sporty > Tomáš Portyk obhájil na mistrovství České republiky v letní severské kombinaci loňský titul

Tomáš Portyk obhájil na mistrovství České republiky v letní severské kombinaci loňský titul

LIBEREC, 16. října 2016) – Tomáš Portyk se po roce stal v Liberci opět mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na skokanském můstku HS134 s umělou hmotou předvedl nejdelší skok a na běžeckou trať 10 kilometrů tak vyrazil s náskokem téměř 40 vteřin před druhým Ondřejem Pažoutem.

Úvodní skokanská část individuálního závodu Gundersen HS134/10 km se uskutečnila dopoledne v areálu na Ještědu. Sdruženáři měli na umělé hmotě na velkém můstku velmi příznivé podmínky. Nejlépe skočil Tomáš Portyk (134 m). Druhý za ním doplachtil Ondřej Pažout se  129 m, což pro běh znamenalo ztrátu 38 vteřin. Třetí příčku obsadil Miroslav Dvořák se 125 m, který tak do běžecké tratě nastoupil s téměř minutovou ztrátou (+56 s).

„Skokanská část dopadla podle očekávání. Tomáš Portyk teď ve skoku podává stabilní výsledky a také Ondra Pažout skočil velice dobře. I třetí v pořadí Mirek Dvořák předvedl solidní skok,“ komentoval dopolední část závodu trenér reprezentace Vladimír Šmíd.

Trať 10 kilometrů absolvovali závodníci v areálu ve Vesci na vylosovaných kolečkových lyžích – náročný asfaltový okruh o délce 2 km obkroužili pětkrát. V závodu se představili i čtyři závodníci z Polska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tomáš Portyk si udržoval vedoucí pozici po celou dobu závodu. „Jsem rád, že jsem šampionát zahájil vydařeným skokem, i když ten zkušební nebyl úplně tak, jak bych si představoval. Proto jsem rád, že mi vyšel právě ten závodní skok. V běžecké části jsem měl náskok, a to se pak běží lépe, když vím, že kluci jsou za mnou s odstupem čtyřiceti a více vteřin,“ svěřil se spokojený obhájce titulu Tomáš Portyk.

Souboj však proběhl o druhou příčku. V úvodu třetího kola dojel Miroslav Dvořák Ondřeje Pažouta, nasazené tempo si stále udržoval a pomalu se od Pažouta vzdaloval. Do cíle dojel se ztrátou 34,1 vteřin za vítězným Portykem. Pažout si třetí příčku již podržel a do cíle dorazil s minutovou ztrátou na vítěze.

„Jsem spokojený, po velkých zdravotních výpadcích se postupně dostávám do tréninkového procesu. V běhu jsem se snažil držet si stejné tempo, abych to nenapálil, a hlídal jsem se. Třetí kolo jsme odjeli s Ondrou spolu, ale nesnažil jsem se jít do nějakého trháku, jen jsem dál pokračovat ve stejném tempu,“ komentoval svůj výkon Miroslav Dvořák.

„Celkové výsledky po skoku dopadly podle očekávání,“ zhodnotil stručně výsledky svých svěřenců trenér Vladimír Šmíd.

Celkové výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci: 1. Portyk 22:23,9 min., 2. Dvořák +34,1 s, 3. Pažout +1:10,9 min., 4. Daněk +2:39,6, 5. Vytrval +2:42,8, 6. Zeman (všichni Dukla Liberec) +3:04,0.

MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Daněk, 3. Vytrval.

Vladimír Zemánek,

Foto Helena Bártlová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru