Úvodní stránka > Ostatní > Sokolu závěr roku nevyšel. Podlehl Mladé Boleslavi i Ostravě!

Sokolu závěr roku nevyšel. Podlehl Mladé Boleslavi i Ostravě!

Pardubičtí florbalisté si určitě představovali vydařenější konec kalendářního roku 2016. Po páteční prohře 3:8 s Mladou Boleslaví a nedělní porážce 4:7 v Ostravě klesli na desátou příčku Tipsport Superligy a na výhru čekají už sedm zápasů.

Na vánoční speciál proti Mladé Boleslavi dorazila v pátek na Dašickou opět skvělá návštěva. 643 diváků v hale ovšem sledovalo důkaz o tom, proč Středočeši vévodí celé soutěži. V Pardubicích od začátku utkání tahali za delší konec provazu a ve 36. minutě vedla Mladá Boleslav už 5:0. Tento náskok si kontrolovaně udržovala až do konce utkání, i přes pardubickou snahu o zdramatizování zápasu, která ale většinou troskotala na neproduktivitě Sokola. Na konečném výsledku 3:8 se nejvíce podílel hostující reprezentační útočník Jiří Curney, který zaznamenal čtyři kanadské body.

Komentář trenéra domácích Milana Koubka: „V dnešním zápase byl soupeř produktivnější ve využívání svých šancí. Nám se dnes v koncovce nedařilo podle představ, i když se kluci snažili.“

Komentář trenéra hostů Jana Pazdery: „Kvalitu dnešního utkání určitě ovlivnilo i menší hřiště. Z toho důvodu se občas v zápase víc bojovalo než hrálo. Proto si myslím, že bylo klíčové, že se nám podařil koncentrovaný vstup do zápasu. Vytvořili jsme si díky tomu dostatečný náskok a zápas se pak už spíše dohrával. Děkujeme za příjemnou atmosféru.“

1. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – Technology Florbal Mladá Boleslav 3:8 (0:2, 1:3, 2:3)

Branky a asistence Pardubic: Pakosta (Ďopan), Teichman (Gregor), Němeček (Oubrecht)

Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr – Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Zozulák Martin, Kourek Jan, Junek Martin, Dlesk Tomáš, Škeřík, Gregor Lukáš, Bartoš Dominik, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Krigovský Filip, Teichman Ivo, Chmelař Dominik, Mědílek Jonáš, Kunt Ondřej, Štěrba Daniel.

V neděli čekal Sokol důležitý souboj na půdě ostravského FBC. Proti stejnému soupeři si připsali Východočeši v říjnu první výhru sezóny, včerejší odveta se však nesla v odlišném duchu. První třetina nabídla vyrovnaný florbal a šance na obou stranách, úspěšnější v jejich proměňování byli ovšem domácí, kteří vyhráli úvodní část 2:1. Hned v prvním střídání prostřední periody vyrovnal Ivo Teichman a vypadalo to, že se oba soupeři budou přetahovat o výhru až do konce zápasu. Opak byl ale pravdou a florbalisté Ostravy rozhodli o osudu utkání čtyřmi brankami v rozmezí od 25. do 38. minuty. Svěřenci trenérů Milana Koubka a Ondřeje Vichra se v závěrečné třetině nedostali blíž než na rozdíl dvou branek a nakonec si z Ostravy odvezli prohru 4:7.

Po sérii sedmi proher v řadě tak Sokol spadl na desáté místo Tipsport Superligy a na pozice zaručující postup do play off nyní ztrácí šest bodů. První utkání v novém roce čeká Sokol 9. ledna, kdy se v televizním utkání na domácí palubovce střetne s Libercem.

14. kolo Tipsport Superligy: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Sokol Pardubice 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)

Branky a asistence Pardubic: Janeček (Pakosta), Teichman (Zozulák), Gregor (Ďopan), Pakosta (Teichman)

Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Víšek Jakub – Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Zozulák Martin, Kourek Jan, Junek Martin, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Bartoš Dominik, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Krigovský Filip, Teichman Ivo, Chmelař Dominik, Mědílek Jonáš, Kunt Ondřej

Komentář trenéra domácích Martina Smetáka: „Kluci splnili taktiku, nikam se nehnat a čekat na chyby soupeře, které přišly. Škoda nevyužitých šancí, mohlo to být větším rozdílem. Důležité tři body pro play off.“

Komentář trenéra hostů Milana Koubka: „Dneska poměrně vyrovnané utkání, které rozhodla větší efektivita soupeře.“