Úvodní stránka > Ostatní > Sportovcem roku 2016 se stal zlatý olympijský vítěz Lukáš Krpálek!

Sportovcem roku 2016 se stal zlatý olympijský vítěz Lukáš Krpálek!

Slavnostní vyhlášení výsledků Sportovec roku 2016 novinářské ankety Klubu sportovních novinářů ČR se uskutečnilo 22. prosince v hotelu Hilton Prague.

Deset nejlepších sportovců, tři nejúspěšnější kolektivy, trojice nejlepších juniorů a Sportovní legenda převzali zasloužená ocenění z rukou významných a sportovních představitelů v přímém televizním přenosu, který moderoval Libor Bouček. Slavnostní večer doplnila hudební skupina Chinaski.  V 58. ročníku sportovní odborné ankety Sportovec roku, vyhlašované Klubem sportovních novinářů. Nádherný sportovní a společenský projekt organizačně zajišťuje agentura BPA sport marketing.

Titul Sportovec roku 2016 získal po desetileté nadvládě žen opět muž, olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Nového krále českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis společně s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem.

87741V nejlepší desítce se objevily čtyři zástupkyně něžného pohlaví, které obsadily následující příčky. Třetí místo a ocenění nejlepší sportovkyně roku 2016 získala vítězka Světového poháru v biatlonu Gabriela Koukalová. Pátou příčku vybojovala velice úspěšná letošní tenistka Karolína Plíšková. Na šesté pozici se umístnila rychlobruslařka Martina Sáblíková a na deváté příčce bronzová oštěpařka Barbora Špotáková.

Na druhém místě se umístil stříbrný z OH v Riu rychlostní kanoista Josef Dostál. Čtvrtou pozici obsadil další stříbrný medailista Jaroslav Kulhavý. Sedmý v anketě skončil bronzový z OH ve vodním slalomu Jiří Prskavec. Osmou příčku získal veslař Ondřej Synek, bronzový medailista z letošních OH. Desáté místo obsadil sportovní horolezec Adam Ondra, který se probojoval do nejlepší desítky českých sportovců svým výborným výkonem na nejstrmější stěně El Capitan v Yosemitském národním parku.

Sportovní legendou se stal in memoriam gymnasta Alois Hudec.

Nejlepším kolektivem roku 2016 byly vyhlášeny tenistky České republiky, které opět obhájily vítězství ve sportovní anketě i v prestižním Fed Cupu. Na druhé příčce se umístnil bronzový čtyřkajak z letních olympijských her. Bronzový stupínek vybojovala ženská biatlonová štafeta.

V juniorské kategorii, kterou vyhlašuje Nadace České sportovní reprezentace, zvítězila nadějná atletka Michaela Hrubá, která získala titul juniorské mistryně světa ve skoku vysokém. Druhá skončila mistrovská krasobruslařská dvojice Anna Dušková a Martin Bidař. Třetí místo obsadil Tomáš Portyk, juniorský mistr světa v severské kombinaci.