Nacházíte se
Úvodní stránka > Atletika > Maslák zná své soupeře pro Ostravu

Maslák zná své soupeře pro Ostravu

Zbývá už jen týden do dlouho očekávaného mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala, který proběhne příští úterý 14. února v ostravské hale. Organizátoři odhalili další jména zahraničních hvězd, které se ve Vítkovicích představí.

V závodě na 300 metrů se dá očekávat útok na nejlepší letošní světový čas Trinidaďana Lalonde Gordona. Překonat ho může nejen Pavel Maslák, ale i soupeři, se kterými se utká. Jedním z těch tradičních je čtyřiadvacetiletý Bralon Taplin z Grenady. Sedmý muž z olympijského finále na 400 metrů na hrách v Riu loni podlehl Maslákovi na halovém světovém šampionátu v Portlandu a bude mu jistě chtít porážku vrátit. Skvělé časy umí běhat i Američan Kyle Clemons, který je tradičním členem amerických čtvrtkařských štafet, s nimiž vybojoval olympijské zlato v Riu, titul mistrů světa v roce 2015 v Pekingu a dvakrát se radoval ze zlata z HMS v letech 2014 a 2016. V Sopotech navíc přidal bronz i na individuální čtvrtce.

Velmi atraktivní budou i sprinty na šedesát metrů. Již dříve potvrdil svou účast Kim Collins, jenž se opět nachází ve skvělé formě. Nejprve zvítězil na mítinku Jablonecká hala, následně si doběhl pro druhé místo na World Indoor Tour v Düsseldorfu a o uplynulém víkendu vyhrál závod v Mondeville, kde časem 6.52 vylepšil světové historické maximum v kategorii nad čtyřicet let a posunul se na druhé místo letošních světových tabulek, kde je pouhou setinu za vedoucím Američanem Christianem Colemanem. Dalším elitním sprinterem, na kterého se ostravské publikum může těšit, bude Jamajčan Everton Clarke, jenž překvapil třetím místem v Düsseldorfu a časem 6.57. Ve světových tabulkách je tímto výkonem pátý.

Na ženské šedesátce zaklekne do bloků halová mistryně Evropy z roku 2011 Olesya Povhová z Ukrajiny. Povhová je také majitelkou stříbrné medaile z evropského šampionátu v Helsinkách 2012 na 100 metrů a klíčovou členkou úspěšných ukrajinských štafet, které vybojovaly medaile na olympijských hrách i mistrovstvích světa. V průběhu letošní halové sezóny triumfovala v Düsseldorfu a časem 7.16 je pátá ve světových tabulkách. Ještě o dvě setiny je letos rychlejší Jamajčanka Gayon Evansová. Vítězka z Karlsruhe také nebude v Ostravě chybět.

Hlavní hvězdou závodu na 1500 metrů žen bude Etiopanka Axumawit Embayeová. Atletka z této africké běžecké velmoci je stříbrnou medailistkou z halového světového šampionátu v Sopotech 2014. Na loňském HMS 2016 skončila čtvrtá. Její halový osobní rekord na této trati je 4:02.92.

Mezinárodní mítink EA Czech Indoor Gala proběhne 14. února v ostravské hale. Stále jsou ještě v prodeji poslední vstupenky na tuto atraktivní podívanou, a to prostřednictvím sítě Ticket-Art (https://vstupenky.ticket-art.cz/sport/czech-indoor-gala-2017-ostravska-latka-12144/). Jejich cena je 200 Kč.

Petr Jelínek, Oddělení komunikace ČAS,

 

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru