Úvodní stránka > Fotbal > Prohráli, když v nastavení neubránili standardní situaci

Prohráli, když v nastavení neubránili standardní situaci

Přestože Boleslavští v Uherském Hradišti v 21. kole fotbalové ligy brzo vedli, tak se Slováckem nakonec prohráli, a to po čtyři a půl letech, kdy s tímto soupeřem buď vyhrávali, nebo alespoň remizovali. O remízu tentokrát přišli v posledních vteřinách zápasu, když oslabení o vyloučeného stopera Da Silvu neubránili standardní situaci.

První poločas začali domácí fotbalisté Slovácka nervózně a Boleslavští toho dokonale využili brzkým gólem. Blízko jeho vstřelení byl už ve 3. minutě slovácký stoper Břečka nepřesnou malou domů vlastnímu brankáři Hečovi, ale z nevídaného kiksu byl jenom první boleslavský roh.

V 5. minutě Přikryl u levé postranní lajny přehrál protihráče a individuální akci zakončil perfektní technickou střelou ke vzdálenější tyči – 0:1.

Snadné vedení boleslavské fotbalisty ukolébalo a Slováčtí byli čím dál více aktivní. Hofmann po Havlíkově trestňáku hlavičkoval těsně nad Šedovu branku. Potom Boleslavští nevyužili tři rohové kopy. Ve 20. minutě první slovácký roh kopal Havlík, ale od boleslavské branky míč odkopl Fabián. Ve 32. minutě slovácký trestňák z kopačky Havlíka neprošel boleslavskou hráčskou zdí. O minutu později odtáhli po levé straně hřiště boleslavský útok Fabián s Přikrylem, po jehož přihrávce se ocitl sám před soupeřovou brankou Jánoš, ale nastřelil jen slováckého brankáře Heču.

Ve 38. minutě slovácké marné dobývání boleslavské branky vyvrcholilo po Havlíkově sražené ráně rohovým kopem, po jehož rozehrání Zajíc hlavou usměrnil míč k levé tyči – 1:1.

V předposlední minutě poločasu si Šeda poradil s nedůraznou Daníčkovou střelou a následný boleslavský protiútok zakončil Přikryl střeleckým pokusem z úhlu, který pozorný Heča snadno zkrotil.

Druhý poločas začal boleslavským rohem po Fabiánově střele vyražené Hečou. Potom dvakrát střílel vedle slovácké branky Jánoš a v 54. minutě Valentův střelecký pokus zblokovali obránci. V 55. minutě Zajíc technickou střelou podle stopera Da Silvy netrefil boleslavskou branku. Prostřední fáze druhého dějství vypadala, jako kdyby byly oba týmy spokojené s remízou. Ofenzivní pokusy zůstávaly nedotažené před soupeřovými šestnáctkami buď nepřesnou přihrávkou, nebo váhavostí ve finální fázi útočných akcí.

V 79. minutě na půlící čáře fauloval boleslavský stoper Da Silva a podle rozhodčího Julínka bylo nezbytné zákrok žlutě napomenout. Protože to bylo již podruhé v tomto utkání, první žlutou kartu viděl Da Silva ve 41. minutě, musel předčasně do sprchy vyprovázený červenou kartou v Julínkově vztyčené pravici.

V 84. minutě po centru z levé strany se na malém vápně ocitl u míče Zajíc, ale nedokázal ho doklepnout do boleslavské branky. Následně Boleslavští ubránil soupeřův rohový kop. Když už se zdálo, že v oslabení ukopou na hřišti Slovácka alespoň remízu a s ní bod, tak přišli i o ten jeden. V první ze dvou nastavených minut Havlíkův oblouček z trestného kopu v chumlu hráčů před boleslavskou brankou Šumulikosti hlavou poslal k pravé tyči mimo Šedův dosah – 2:1.

1.FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Góly: 38. Zajíc, 90. Šumulikoski – 5. Přikryl. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Kubr. ŽK: Civič, Hofmann – Da Silva, Magera, Stronati. ČK: Da Silva v 79. Minutě. Diváků: 3 322.

Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič – Šumulikoski – Navrátil, Daníček (86. T.Rada), Havlík, Machalík (76. Rezek) – Zajíc.

Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Jánoš, Valenta (60. Nečas, 81. Čmovš), Mareš, Fabián – Železník (67. Magera), Přikryl.

Hráči si nevážili snadného vedení

Při hodnocení ligového utkání Slovácko – Boleslav 2:1 oba trenéři, slovácký Stanislav Levý i boleslavský Martin Svědík, začali zmínkou o úvodních minutách, pochopitelně každý s jinou mírou spokojenosti.

„Do utkání jsme vstoupili dobře,“ pravil Martin Svědík k Přikrylově vedoucímu gólu z páté minuty. „Do utkání jsme vstoupili hodně nešťastně,“ byl pochopitelně zcela opačného mínění Stanislav Levý.

Boleslavský kouč Martin Svědík v hodnocení zápasu pokračoval slovy: „Dali jsme vedoucí gól, ale nevážili jsme si ho. Vytvořili jsme si další dvě šance, ale že jsme nezvýšili naše vedení na dva nula, bylo pro další vývoj zlomové. Neměli jsme mezihru, záloha nám pracovala špatně, nekombinovali jsme, jak jsme chtěli. Domácí byli důraznější ve středu hřiště a nás po častých ztrátách míče stálo mnoho sil získat ho zpět.“

Slovácký Stanislav Levý byl spokojený: „Utkání se mi hodnotí dobře. Když v poslední minutě dáme vítězný gól, tak hodnocení musí být pozitivní. Mužstvo ukázalo charakter a morálku po nešťastném vstupu do utkání. Ale začali jsme hrát, co jsme chtěli a rychle kombinovali. Boleslavští naši rozehrávku rychle a dobře napadali, přesto jsme ještě do poločasu srovnali a po přestávce byla zřejmá naše vůle po vítězství. Vítězná branka v poslední minutě je o štěstí, ale my mu šli naproti. Získali jsme zaslouženě důležité tři body a udělali velký krok k záchraně ligové příslušnost,“