Nacházíte se
Úvodní stránka > Vodní sporty > Český 29er vyhrál na Gardě

Český 29er vyhrál na Gardě

Posádka Sportovního centra mládeže lodní třídy 29er Šimon Mareček a Jan Svoboda ovládla o víkendu 8.–9. 4. tradiční Easter Regattu na Lago di Garda. Posádka podávala stabilní vyrovnané výkony jak v sobotním středním větru, tak i v neděli, kdy vítr zesílil výrazně nad 20 uzlů. Jednu z divokých rozjížděk vyhrála tato posádka s náskokem přes 300 metrů.

Zaslouženě jim tak patří první mezinárodní vítězství. Matěj Vítovec a Martin Krsička skončili na 9. místě a Veronika Živná a Kateřina Živná na 11. místě a na 2. místě v kategorii dívek. „Během závodu vládlo na Gardě tradiční počasí s termickým větrem. Závodilo se jen v tom odpoledním,“ upřesňuje trenér David Křížek.

„Nevýhodou pro naše posádky bylo absolvování pouze dvou soustředění v Chorvatsku, kde bohužel foukal jen slabší vítr. Nicméně těsně před závodem se nám podařilo něco z tréninku v silnějším větru dohnat a doladit poslední detaily. Druhý závodní den se k silnému větru přidaly velké vlny, s čímž řada posádek bojovala, a tak nebyla nouze o četná převržení. Naštěstí naše posádky si vedly dobře. Škoda, že Martin Krsička měl zdravotní problémy a v závěru mu docházely síly. Ale i tato posádka jela pěkný závod, v první rozjížďce si připsala třetí místo hned za skvěle jezdícími Šimonem a Honzou. Bylo vtipné, když vyhráli rozjížďku s obrovským náskokem, přijel jim pogratulovat francouzský kouč, a přitom si pečlivě prohlížel nastavení jejich lodě… I když je tento závod slabší co do počtu lodí, italské týmy, které se účastnily, jsou dobrou konkurencí. Jako příprava na sezonu byl závod výborný. Ale to, jak na tom naše posádky opravdu jsou, ukáže až velká červnová regata v Kielu,“ předpovídá David.

Výsledky

Třída 29er (23 lodí)

  1. Šimon Mareček – Jan Svoboda CZE
  2. Margherita Porro – Luca Fracassi ITA
  3. Nicolo Codeghini – Edoardo Gamba ITA

…..

  1. Matěj Vítovec – Martin Krsička CZE
  2. Veronika Živná – Kateřina Živná CZE

Video zde:

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru