Nacházíte se
Úvodní stránka > Vodní sporty > Světový pohár v Hyeres začíná zítra

Světový pohár v Hyeres začíná zítra

Zítra začnou v Hyères na Francouzské riviéře závodit nejlepší okruhoví jachtaři. Světový pohár olympijských tříd potrvá až do pátku 28. 4., medailové rozjížďky se pojedou o víkendu. Doufejme, že v nich uvidíme jediného našeho zástupce, reprezentanta ve třídě Finn Ondřeje Teplého. Jeho bratr Viktor se připravuje na státnice, Veronika Kozelská Fenclová je těhotná a nikdo další se na světový pohár nekvalifikoval. Dnes je na programu tréninková rozjížďka.

„Během tréninku tady foukal typický silný mistral,“ říká dvaadvacetiletý závodník. „Moje zimní příprava byla zaměřena hlavně na nabírání hmotnosti, v dánském Aarhusu, kde se příští rok pojede první kvalifikace na OH 2020 do Tokia a letošní test event, bude hodně foukat,“ vysvětluje. „Hodně jím, vynechávám aerobní trénink, dřu hlavně v posilovně.“

„Od nového roku má Ondra za sebou již šedesát dní na vodě,“ říká táta Roman Teplý, sám bývalý jachtař, nyní výrobce lodí a trenér v jedné osobě. Kvůli Aarhusu, který jsme zvolili jako vrchol sezony, jsme trochu obětovali letošní mistrovství světa, které se jede na Balatonu, kde bývá slabší vítr. Příští zimu bychom rádi strávili na Novém Zélandu,“ plánuje Roman. „Český svaz jachtingu nám navýšil rozpočet, díky němu zvládneme zhruba půlku sezony, druhou poskládáme díky materiální i mentální podpoře Olympu CS MV a vlastním sponzorům,“ vysvětluje hlava rodiny.

Uvidíme, jak se zimní příprava zúročí v prvním letošním světovém poháru. Držme Ondrovi palce.

TRACKING Rozjížďky můžete sledovat živě zde: http://swc2017-hyeres.sapsailing.com/ Fotky zde:

http://worldsailing.photoshelter.com/gallery-collection/Sailing-World-Cup/C0000IVK9PByLpgw.

Heslo: WSimages

Výsledky, videa a další informace budou zde:

http://swc.ffvoile.com

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru