Nacházíte se
Úvodní stránka > Atletika > Domácí republikový šampionát klepe na dveře

Domácí republikový šampionát klepe na dveře

Už jen několik dní zbývá do startu domácího vrcholu, kterým je mistrovství České republiky mužů a žen v Třinci, kde by se měla představit téměř kompletní česká špička. Nebudou chybět světová rekordmanka Barbora Špotáková, čerstvý držitel národního rekordu ve skoku do dálky Radek Juška či mnohonásobná medailistka z velkých mezinárodních akcí Denisa Rosolová.

O svůj dvanáctý titul mistryně republiky v oštěpu bude usilovat trojnásobná olympijská medailistka a světová rekordmanka Barbora Špotáková. Loňský republikový šampionát v Táboře ozdobila výkonem 66.87. Její letošní maximum je 63.30 a hodila ho při mítinku Diamantové ligy v americkém Eugene. V jeho vylepšení doufá právě při mistrovském závodě. „Na mistrovství republiky se těším jako každý rok, je to jeden z mých oblíbených závodů. Doufám, že vyjde v Třinci počasí a nebude tak ošklivo jako minule. Když jsem byla v Třinci naposledy, tak jsem házela v průtrži mračen. Vím, že tam chodí na atletiku hodně fanoušků, takže se těším především na ně, doufám, že přijdou fandit v hojném počtu a budu se snažit jako vždycky urvat další titul,“ řekla. Cestu za dalším primátem jí bude chtít jistě znepříjemnit Nikol Ogrodníková, která si letos dokázala vylepšit osobní maximum na 61.07 a do limitu na světový šampionát jí chybí pouhých třiatřicet centimetrů, takže o motivaci má jistě postaráno. Na šedesátimetrovou hranici cílí nadějná juniorka Nikol Tabačková.

V dálkařském sektoru se představí čerstvý český rekordman Radek Juška. Svěřenec Josefa Karase dolétl při Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově na skvělých 829 centimetrů a vylepšil letité české historické maximum Milana Mikuláše. Výbornou formu potvrdil i o uplynulém víkendu na Golden Roof Challenge v Innsbrucku, kde předvedl rovných osm metrů. Tuto hranici bude chtít překonat i v Třinci. Na loňském MČR v Táboře zažil velké zklamání, když třikrát přešlápl. Nyní si bude chtít v rámci mistrovského závodu vylepšit reputaci. „Na mistrovství republiky v Třinci se moc těším. Bude to příležitost se ukázat před českými diváky. Na tamějším stadionu jsem v minulosti závodil často, ale naposledy to bylo ještě v juniorské kategorii. Lidé by měli přijít, protože bude k vidění kompletní česká špička a věřím, že budou padat super výkony,“ zve atletické příznivce.

Svou rychlost otestuje na dvoustovce při mistrovství republiky Denisa Rosolová. Na stejné distanci si doběhla pro mistrovský titul letos v hale. Na HME v Bělehradě ji pak postihl již mnohokrát zmiňovaný pád, následovala plánovaná operace nohy, která má za následek pozdější vstup do sezóny. V Třinci absolvuje teprve svůj druhý letošní start pod otevřeným nebem. Ten první ji čeká dnes na Memoriálu Josefa Odložila, kde poběží 400 metrů překážek. „Minulý republikový šampionát v Třinci nám propršel, tak doufám, že tentokrát vyjde lepší počasí. S největší pravděpodobností půjdu dvoustovku, a když se podívám na letošní české tabulky v této disciplíně, očekávám velký boj. Do Třince se těším a věřím, že se na královnu sportu přijde podívat hodně fanoušků,“ nechala se slyšet.

Mistrovství republiky mužů a žen proběhne ve dnech 9. až 11. června. Vstupenky na republikový šampionát lze zakoupit prostřednictvím sítě www.ticketportal.cz. Cena se pohybuje od 50 Kč na stání, přes 100 Kč na protilehlou tribunu do 150 Kč na hlavní tribunu. Získat lze i rodinné vstupné. Sleva pro děti do 15 let pak činí 50 %.

Tisková konference:

Jan Kudlička – tyč, Stanislav Sajdok, Atletický klub Třinec

Petr Jelínek, Oddělení komunikace ČAS,

Foto: cpa,

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru