Úvodní stránka > Halové sporty > Na Třebešíně se dnes rozhodovalo o složení dalších bojů v play off Česká Pošta extraligy vozíčkářů

Ostrava i Tatran doplnily volná místa v zítřejším semifinále

Na Třebešíně se dnes rozhodovalo o složení dalších bojů v play off Česká Pošta extraligy vozíčkářů 2017/2018. Čtvrtfinálové dvojice se skládaly z týmů Tatran Střešovice a polského zástupce Wheel Wolf Sosnowiec a BM&J New Era a FBC ABAK Ostrava.

Dnešní aktéři hráli sérii na dva vítězné zápasy. Jako první se utkala New Era s Ostravou. Favorité z moravskoslezské metropole ovládli utkání v jasném poměru 6:0. Velké překvapení ale nastalo ve druhém souboji. Ostrava se začala více soustředit na debatování s rozhodčími a to je stálo zápas. New Era dokázala lépe soustředit své myšlenky na vývoj utkání a se skóre 4:2 vyrovnala sérii. Na řadu tak přišel třetí rozhodující střet. Tentokrát trpělivou hrou si Ostrava vykročila pro semifinále. Až třetí třetina přinesla potřebné góly, které uklidnily Ostravské a po vítězství 4:0 je čeká zítřejší semifinále.

V druhém čtvrtfinále se utkal Tatran Střešovice s polskými Wheel Wolf Sosnowiec. První vzájemný souboj vypadal zprvu velice jednoznačně. Po dvou třetinách Tatran v klidu vedl 4:0. Sosnowiec nesložil zbraně, ale naopak se hráči vyburcovali a velice rychle ve třetí třetině vstřelili dvě branky. Na tatranské straně se rázem objevila nervozita. Po zabezpečení své obrany ale zápas vyzněl lépe pro Pražany – 4:2. Ve druhém utkání se Tatran ujal vedení, jenže jednobrankový náskok není ničím nepřekonatelným. Hrál se opatrnější florbal než v prvním zápase. Sosnowieci nezbývalo nic jiného, než se pustit do útočení a ve třetí třetině inkasoval další dva góly. Tatran postoupil do semifinále nejkratší možnou cestou

Reportáž : Zlatka Vostrá