Za účasti čerstvého národního rekordmana ve skoku o tyči Jana Kudličky a dalších mladých nadějí Tomáše Staňka, Michaely Hrubé, Filipa Sasínka, Terezy Vokálové a Nikoly Bendové byly odhaleny nové dresy pro atletické disciplíny.

Nová kolekce v národních barvách je oživena výraznými grafickými detaily, které zdůrazňují těla sportovců v pohybu. Atletická souprava je opravdu v každém detailu vyladěná tak, aby sportovci mohli podat ten nejlepší výkon. Nová, inovativní, lehká technologie NikeAeroswift s revolučním vláknem odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí modely a také schne o třetinu rychleji. Nike nezapomíná ani na životní prostředí, a proto je i tato kolekce vyrobena z recyklovaného polyesteru.

Hlavním cílem bylo zjednodušit konstrukci dresu ve snaze minimalizovat váhu. To se podařilo díky pokročilým výrobním procesům, který spojuje speciálně upravený strečový úplet s prodyšnou síťovinou a integrovanou technologií AeroBlades testovanou hodiny v aerodynamických tunelech. Ta ve strategických oblastech pomáhá snížit největší možný odpor sportovce. Technologie byla poprvé vyvinuta na soupravy pro sprintery, dnes jde tato inovace napříč všemi běžeckými disciplínami.

S Nike na další dva olympijské cykly

„Velice si ceníme spolupráce s Českým atletickým svazem, který vychovává a podporuje špičkové sportovce,“ říká Lucie Grošaftová z Nike. „Jsme rádi, že můžeme našim atletům poskytnout dresy vyrobené díky nejnovějším technologiím a věřím, že jim pomůžou posunout jejich výkony opět na další úroveň. Těším se, až budeme společně slavit jejich další velké úspěchy,“ dodává. „Vážím si dlouhodobé spolupráce se společností Nike, kterou jsme nyní prodloužili o dalším osm let. Jsem rád, že se kvalitou kolekce nyní stavíme k velkým zemím jako je Velká Británie, Spojené státy americké, Německo Čína, Brazílie nebo Kanada, “ říká předseda ČAS Libor Varhaník.

Český atletický svaz představil také speciální kolekci pro fanoušky, protože věří, že fanoušci jsou důležitou součástí týmu a jejich podpora je pro sportovce důležitá. „Pro fanoušky máme speciální trička a mikiny, kterými se mohou identifikovat se svými oblíbenými atlety a být hrdi na své vzory. Fandové nám vyjadřují podporu různou formou, například na sociálních sítích, posílají atletům vzkazy, povzbuzují u televizních obrazovek i na stadionech. My bychom byli nyní rádi, aby atleti v hledišti své fanoušky poznali na první pohled. A domnívám se, že jde i o vhodný dárek,“ říká ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků. Tato kolekce je k dispozici od dnešního dne u partnera ČAS – Top4Running – www.top4running.cz.

Jak se líbí modelkám a modelům

  • Michaela Hrubá: „Velice příjemný materiál.“
  • Tomáš Staněk: „Krásná druhá kůže.“
  • Jan Kudlička: „Je to povedené.“
  • Nikola Bendová: „Šortky drží…“
  • Tereza Vokálová (doplňuje): „…i podprsenka.“
  • Filip Sasínek: „Mně se líbí především design.“
  • zdroj WWW.Atletika.CZ/foto CPA

Související obrázky:

CPA

Similar Articles

Napsat komentář