Tréninkové manko kvůli achilovce a hlavní cíl roku na olympiádě v Riu – to je kombinace důvodů, které vedly podle trenéra Kupky ke zrušení startu na evropském vrcholu v Amsterdamu.
MČR atletika Ostrava Hejnova (1)

Zuzana Hejnová ještě medaili z evropského šampionátu nemá, ale v Amsterdamu o ni bojovat nebude. Rozhodla se tak po dnešním tréninku na doporučení svého trenéra Dalibora Kupky. „Zuzka byla do konce dubna připravena na špičkové úrovni. Bohužel poté měla díky problémům s achilovkou šestitýdenní výpadek. V její disciplíně nelze takovou absenci dohnat v krátkém čase,“ vysvětluje Dalibor Kupka.

K doporučení sáhl především proto, že letošní sezóna je olympijská a bronzová z před čtyř let v Londýně v ní má jasný cíl – uspět v Riu. „Kdyby nebylo olympiády, za současného stavu by normálně závody absolvovala. V tomto případě však považuji za vhodnější, aby dohnala tréninkové manko a na vrchol sezóny vyladila svoji formu,“ dodává Dalibor Kupka a zároveň potvrzuje, že problémy s achillovou šlachou už jsou zažehnány a Zuzana je plně doléčená.

zdroj WWW.ATLETIKA.CZ/FOTO CPA

Související obrázky:

CPA

Similar Articles