Úvodní stránka > Fotbal > Sparta podlehla v prvním přípravném zápase Bernu

Sparta podlehla v prvním přípravném zápase Bernu

Fotbalisté pražské Sparty podlehli v prvním utkání v rámci herního soustředění v Rakousku mužstvu Young Boys Bern 1:2, přestože po dobrém výkonu v prvním poločase vedli gólem Šurala. Ale švýcarský tým dokázal v druhém dějství otočit skóre zápasu.

Sparťané nastoupili do přípravného zápasu s Koubkem v brance v rozestavení 3-5-2, když na levé straně obrany hrál Michal Kadlec, který se podílel hned v úvodu z přímého kopu na jediném gólu Sparty, když jeho střelu tečoval Šural do protipohybu brankáře.

Sparťané byli v prvním poločase velice aktivní, kdy si vypracovali další šance, které nedokázali proměnit, zejména vyloženou Schicka a umístněný přímý kop Kadlece.

Ve druhém poločase prostřídali sparťané sestavu, jenže jejich aktivita se ztratila. Toho využil soupeř a během čtvrt hodiny otočil skóre ve svůj prospěch. Nejprve po rychlé kombinační akci překonal brankáře Koubka umístněnou střelou Thorsten Schick a po několika minutách po centru z pravé proměnil vítěznou branku Alexander Gerndt.

Sparťané sice po inkasovaných gólech tlak stupňovali, ale jejich snahu o vyrovnání nedokázal ani proměnit vyloženou hlavičkou obránce Costa a tak si Sparta ze svého prvního přípravného zápasu připsala porážku.

AC Sparta Praha – BSC Young Boys 1:2 (1:0)

Branky: 7. Šural – 62. T. Schick, 75. Gerndt. ŽK: Vácha

Sestava Sparty: Koubek – Holek, Mazuch (46. Konaté), Kadlec – Zahustel (71. Chvátal), Matějovský (56. Sáček), Vácha (46. Frýdek), Mareček (64. Shala), Costa – Schick (45. Juliš), Šural (46. Fatai). Trenér: Zdeněk Ščasný.