Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > AC Sparta Praha a Nike představují nový venkovní dres

AC Sparta Praha a Nike představují nový venkovní dres

 V následujících dvou sezonách budou hráči na venkovních stadionech reprezentovat klub v bílých kompletech.

Detaily jsou na dresu vyvedené v klubových barvách: modré a žluté. Modré linky po stranách trika z vnitřní strany zpevňuje žlutý elastický materiál. Ze stejné kombinace barev (modrá a žlutá) jsou pak složené i číslovky a jmenovky na zádech. Tradiční rudou barvu najdou fanoušci ve znaku vyšitém na prsou. Domácí sada dresů zůstává pro sezonu 2016/2017 nezměněná.

21.7. 2016 Praha ČR sport/ fotbal / AC Sparta/ Tisková konference TK a představení nových dresů  FOTO CPA
21.7. 2016 Praha ČR sport/ fotbal / AC Sparta/
Tisková konference TK a představení nových dresů
FOTO CPA

Vzhledem k účasti ACS v evropských pohárech má nová sada dvě podoby. V první variantě, využívané převážně v domácích soutěžích, jde o bílá trika, bílé trenky a bílé stulpny. Pro zápasy v mezinárodních soutěžích bude klub využívat sadu s modrými trenkami a bílými stulpnami. Bílé trenýrky totiž obsahuje tradiční domácí komplet a regule UEFA neumožňují mít ve více sadách stejnou barvu.

21.7. 2016 Praha ČR sport/ fotbal / AC Sparta/ Tisková konference TK a představení nových dresů  FOTO CPA
21.7. 2016 Praha ČR sport/ fotbal / AC Sparta/
Tisková konference TK a představení nových dresů
FOTO CPA

Dresy jsou vyrobené technologií Nike Dri-FIT, takže odvádí pot od těla na vnější stranu trika, kde se odpařuje. Jedná se o jednu z podstatných drobností, které umožňují hráčům soustředit se na vlastní výkon. Ventilační průduchy, které jsou na dresu vyřezávané laserem, zajišťují cirkulaci vzduchu a pomáhají udržovat konstantní teplotu těla. Nové dresy jsou opět vyráběné s maximálním ohledem na životní prostředí, jsou totiž šité z recyklovaného polyesteru. Na výrobu každého trika je spotřebováno přibližně šestnáct recyklovaných PET lahví. Celkově už takto Nike od roku 2010 využilo přes tři miliardy plastových lahví, což by stačilo na pokrytí 5.200 fotbalových hřišť!

Zdroj WWW:acsparta.cz foto CPA

 

Související obrázky:

CPA

Similar Articles

Nahoru