Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Generálka na kvalifikaci MS: domácí duel s Arménií

Generálka na kvalifikaci MS: domácí duel s Arménií

Česká fotbalová reprezentace má definitivně potvrzené jméno soupeře, který ji prověří před vstupem do bojů kvalifikace mistrovství světa. Generálku absolvuje ve středu 31. srpna v domácím utkání proti Arménii. Utkání hostí od 19:15 Mladá Boleslav, což znamená velmi prestižní událost především pro trenéra Karla Jarolíma – ten právě z města automobilů na reprezentační lavičku přichází a duel s Arménií pro něj bude premiérou u národního týmu.

„Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady. Všichni uděláme maximum pro úspěšnou premiéru a těšíme se také na podporu fanoušků,“ uvedl Jarolím.

Vstupenky na utkání s Arménií budou v prodeji od 8. srpna od 8:00 na webu vstupenkyfotbal.cz v cenových relacích 100 a 200 korun.

Česká reprezentace vyzve Arménii popáté v historii, zatím s ní má pozitivní bilanci tří výher a jedné porážky. Oba týmy se střetly v kvalifikaci MS v roce 2013: zatímco Češi v Jerevanu nejprve dokázali zvítězit 3:0, odveta v pražském Edenu skončila překvapivou výhrou Arménie 2:1. Předtím v letech 2004 a 2005 Češi v obou případech také v kvalifikaci MS zvítězili (3:0 a 4:1).

Reprezentace Arménie, jejíž ústřední postavou je záložník Henrik Mchitarjan, v poslední kvalifikaci ME 2016 skončila ve skupině I v konkurenci Portugalska, Albánie, Dánska a Srbska poslední. Z osmi utkání získala dva body, ale při šesti porážkách ve čtyřech případech podlehla „pouze“ o jedinou branku. Platilo to i pro oba zápasy s novopečenými mistry Evropy z Portugalska.

„Arménie s Portugalskem odehrála velmi slušné zápasy, což hovoří o její síle. A dobře si pamatuju i to, jak nás pozlobila doma v předposlední kvalifikaci. Máme každopádně už teď dost materiálu, abychom soupeře dokázali zmapovat. Užitečné je i to, že se herně podobá Ázerbajdžánu, s nímž se utkáme v říjnu. Sice teď mám ještě klubové povinnosti, ale zároveň se začínám zodpovědně připravovat na práci u reprezentace. Času na společnou přípravu bohužel bude málo, ale uděláme všechno, abychom byli úspěšní,“ dodal Jarolím.

Utkání s Arménií předchází startu kvalifikace MS, do níž Češi vstoupí 4. září v pražské Generali Areně (Letná) domácím zápasem proti Severnímu Irsku. V říjnu reprezentaci čeká dvojzápas v Německu a s Ázerbajdžánem a v listopadu s Norskem. Posledním soupeřem ve skupině je pak San Marino. Kvalifikace pro český výběr skončí v říjnu 2017. Na šampionát do Ruska postoupí z evropské části kvalifikace přímo vítězové devíti skupin, osm nejlepších celků na druhých místech čeká baráž o další čtyři místa v turnaji.

Martin Gregor, Zástupce ředitele oddělení PR a IT

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru