Nacházíte se
Úvodní stránka > Vodní sporty > Favorité potvrdili formu ve sjezdu. Satková veze evropské zlato ze dvou kategorií

Favorité potvrdili formu ve sjezdu. Satková veze evropské zlato ze dvou kategorií

 První závod mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na řece Mur v Rakousku je minulostí a česká výprava může být opravdu hrdá na výkony svých reprezentantů. Jak v kategorii C1M, tak v kategorii K1Z obsadili čeští junioři kompletně stupně vítězů. Mezi singlířkami pak brala Martina Satková své druhé zlato v tomto dni, stejně tak jako Anežka Paloudová své druhé stříbro. Medailovou sbírku doplnili titulem v kategorii C2M Vojtěch a Mikuláš Zapletalovi.

Výbornou formu opět ukázala Martina Satková, která ještě před pěti dny závodila na juniorském MS ve slalomu. Jako důkaz, že změna disciplíny jí nedělá problém, dnes jasně zvítězila jak na kajaku, tak v singlkanoi. Satkova

„Na přechod na sjezdovou loď jsem v podstatě měla jen dva dny, ale musím říct, že tentokrát mi to problém nedělalo a podle výsledků se to i celkem povedlo,“ říká s nadsázkou Satková. „Řeka se mi líbí, je to tady dost specifický vodní terén, který se těžko k něčemu přirovnává. Na takové vodě jsem asi ještě nezávodila. Jelo se mi dnes docela dobře, je tam hodně těžších pasáží a pořád se jede ve vlnách, ať už menších nebo větších, takže člověk neustále přemýšlí, jaká pasáž ho nyní čeká a nemá moc času myslet na únavu. Jen škoda, že nebylo trochu víc vody, aby byl závod rychlejší, přece jen 22 minut, je opravdu hodně,“ postěžovala si na délku závodu Satková, která si odváží hned po prvním dni dvě zlaté medaile.

„Je to krásný pocit. Vůbec jsem to nečekala, protože jsem se necítila v zas tak dobré formě. Věřila jsem, že o medaili bojovat budu, ale to že to budou dvě zlata, to jsem opravdu nečekala. Můžu říct, že dneska jsem nechala na trati duši, vlastně hned dvě. Bylo to opravdu náročné, hodně to bolelo a jsem ráda, že už to mám za sebou,“ dodala ke svému fenomenálnímu úspěchu brněnská závodnice.

Na záda Satkové dýchala v obou disciplínách českokrumlovská závodnice Anežka Paloudová, která si odváží dvě stříbrné medaile. „Jsem opravdu spokojená, ráno jsem měla trochu zdravotní potíže a opravdu jsem se necítila na boj o medaile, ale sebrala jsem všechny síly a za dvě druhá místa jsem opravdu šťastná. Teď už se musíme soustředit na zítřejší hlídky a vzhledem k našim dnešním umístěním doufám, že využijeme šance a budeme bojovat o ty nejvyšší příčky,“ popsala své pocity Paloudová. V kategorii kajaku žen, pak doplnila dvě úspěšné závodnice svým třetím místem Barbora Bayerová.

V kategorii singlkanoistů potvrdil roli favorita Michal Šmoldas, který má za sebou v letošní sezóně už i start na mistrovství světa seniorů. Mezi juniory nechal všechny soupeře daleko za sebou a s náskokem osmnácti vteřin zvítězil. „Závod to byl opravdu těžký, jeli jsme přes 22 minut a to je pro mě jako pro sprintera opravdu peklo. Od poloviny jsem měl navíc trošku potíže s bolestí hrudníku, ale nějak jsem to překousnul a dal jsem do toho všechno. Výhodou určitě bylo, že jsem startoval druhý od konce, takže jsem měl na své soupeře cestou čtyři mezičasy a už od prvního jsem věděl, že vedu a náskok jsem stále zvyšoval. Pár vteřin jsem ztratil až od posledního mezičasu do cíle, protože už jsem opravdu pouze vyškrabával poslední zbytky sil, naštěstí byl ale náskok dostatečný a podařilo se mi zvítězit,“ zhodnotil náročnost místní trati Šmoldas, kterého na stupních vítězů doplní stříbrný Vojtěch Skořepa a bronzový Jan Klíma.

Poslední cenným kovem do dnešní sbírky medailí se stala zlatá medaile bratrské dvojice Vojtěcha a Mikuláše Zapletalových. Kteří tak po loňském vítězství na juniorském mistroství světa získali i titul evropských šampionů.

O další cenné kovy budou junioři bojovat již zítra v závodě hlídek. Páteční program startuje ve 13:00. Aktuální informace naleznete na facebookové stránce ČSKDV.

Živé výsledky sledujte na adrese: http://www.timing-mojstrana.com/

Zdroj: www.kanoe.cz

 

Související obrázky:

CPA

Similar Articles

Nahoru