Nacházíte se
Úvodní stránka > Hokej > NA MEMORIÁLU IVANA HLINKY SE ZNOVU PŘEDSTAVÍ NEJLEPŠÍ OSMNÁCTILETÍ HOKEJISTÉ

NA MEMORIÁLU IVANA HLINKY SE ZNOVU PŘEDSTAVÍ NEJLEPŠÍ OSMNÁCTILETÍ HOKEJISTÉ

Letošní ročník Memoriálu Ivana Hlinky budou ve dnech 8. až 13. srpna 2016 hostit Břeclav s Bratislavou. V břeclavské skupině se utkají celky České republiky, Finska, Spojených států a Švýcarska, v bratislavské mužstva Kanady, Ruska, Slovenska a Švédska.

Českou reprezentaci čekají v základní části souboje se Švýcarskem (pondělí 8. srpna 2016, 19:00), Finskem (úterý 9. srpna 2016, 19:00) a USA (středa 10. srpna 2016, 19:00). Semifinálová utkání a zápasy o umístění jsou na programu v pátek 12. srpna 2016, finále a duel o třetí místo v sobotu 13. srpna 2016.

Titulárním partnerem české skupiny v Břeclavi se stala v roce 2016 Skupina ČEZ.

Nový trenér reprezentace U18 Václav Varaďa nominoval na turnaj brankáře Jiřího Pateru (České Budějovice), Jakuba Škarka (Jihlava) a Tomáše Vomáčku (Mountfield HK), obránce Jana Bednáře (Liberec), Daniela Bukače (Chomutov), Jakuba Galvase (Olomouc), Filipa Krále (Brno), Davida Kvasničku (Plzeň), Dalimila Mikysku ((Brno), Ludvíka Rutara (Olomouc) a Radima Šaldu (Mounfield HK), útočníky Jaroslava Dvořáka (Mountfield HK), Jana Hladoníka (Třinec), Filipa Chytila (Zlín), Martina Kauta (Pardubice), Jana Kerna (Slavia Praha), Jáchyma Kondelíka (České Budějovice), Ondřeje Machalu (Pardubice), Martina Nečase (Brno), Matěje Nováka (Brno), Ostapa Safina (Sparta Praha), Matyáše Svobodu (Chomutov), Marka Škvrněho (Brno) a Filipa Zadinu (Pardubice). Asistenty trenéra jsou Patrik Augusta s Petrem Studničkou, trenérem brankářů Radek Jirátko. Nominovaní hráči se sejdou v úterý 2. srpna 2016 na zimním stadiónu v Břeclavi, kde je před vlastním turnajem čeká 6. srpna 2016 od 18:30 hodin přípravný zápas s Kanadou.

Memoriál Ivana Hlinky je nejprestižnějším turnajem osmnáctiletých hokejistů mimo mistrovství světa, v minulosti se na něm představily hvězdy jako Sidney Crosby, Steven Stamkos, Jevgenij Malkin nebo Alexandr Ovečkin.

Navazuje na někdejší Světový pohár juniorů (Pacifický nebo Národní pohár), který se hrál v letech 1991 – 1996 v Japonsku, Kanadě a Mexiku. V letech 1997 – 2001 se hrál střídavě v České republice a na Slovensku, od roku 2002 jsou spolupořadateli Český a Slovenský svaz ledního hokeje. Na zimním stadiónu v Břeclavi se hrál poprvé v roce 2002, nepřetržitě potom od roku 2009. Jméno trojnásobného mistra světa a trenéra zlatých medailistů z Nagana Ivana Hlinky nese od roku 2005.

Nejúspěšnějším účastníkem jsou mladí hokejisté Kanady, kteří vyhráli turnaj dvacetkrát, z toho osmkrát v řadě (2008 – 2015). Třikrát triumfovalo Rusko, resp. bývalý Sovětský svaz, jednou Spojené státy a Švédsko. Česká reprezentace vybojovala sedmkrát druhou a čtyřikrát třetí příčku, naposledy v letech 2014, resp. 2013.

Další, podrobnější informace k turnaji najdete na www.hlinkamemorial.cz.  

Praha, 2. 8. 2016.

Čtsa, PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru