Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Marek Hanousek prodloužil smlouvu na další tři roky

Marek Hanousek prodloužil smlouvu na další tři roky

V prvním týmu Dukly začal v sedmnácti letech, postoupil s ní do první ligy, pak si vyzkoušel angažmá v mistrovské Plzni. Jako kapitán týmu působil celou minulou sezonu. A jeho cesta v propojení s dejvickým klubem bude pokračovat dál, Marek Hanousek prodloužil svou smlouvu s Duklou do června 2019!

Prodloužil si smlouvu na další tři roky, jaké jsou tvé plány a přání?

Přeju si hlavně zdraví a body. (úsměv) Nejsem typ hráče, který by chtěl měnit klub každý rok. Naopak. Navíc vedení se ke mně zachovalo velkoryse. K ambicím, za poslední roky, jsme měli hodně prohlášení. Teď chceme méně mluvit a více pracovat. Mám rád pohádky a líbí se mi ta plzeňská. Ze dna prvoligové tabulky s tisícovkou fanoušků na tribuně až do Ligy mistru. Věřím, že možné je všechno.

V Dukle jsi už pěknou řádku let, vyjma odskočení si právě do Plzně, na co nejraději za tu dobu vzpomínáš?

Asi nejvíc na první sezonu v 1. lize. Hráli jsme hezky fotbal, úplně stejný jako ve druhé a ono nám to vycházelo i s lepšími soupeři v té první. Soupeři nevěděli, jak nás bránit. Dnes už je to jiné. Kombinačně se snaží hrát vice týmu a nás mají lépe nastudované. Musíme hledat nové cesty.

Mrzel tě výsledek volby kapitána?

Předně chci říct, že být kapitánem pro mě bylo opravdovou ctí a skvělou zkušeností, kterou ještě zužitkuji. Není to jen o tom navléknout si před zápasem pásku na ruku. Mohl jsem to vidět několik let u Gedyho (Patrik Gedeon), který byl příkladný kapitán a od kterého jsem se učil. Ale každý trenér má svoje metody, tým se hodně obměnil a zvolil si Honzu. Je tady krátce, ale jeho zkušenosti jsou velké. Mrzelo mě jen to, že nehlasovali všichni hráči, kteří tu jsou. Myslím, ze z týmového pohledu je to špatně.

V kádru došlo k hodně změnám, jaká je teď parta a kdy byla parta nejlepší?

Asi nejlepší byla, když se postupovalo z druhé ligy. Když se daří a vyhrává, tak je parta vždycky skvělá. Teď přišli tři zkušení čeští hráči, další se vrátili z hostování. V kabině i na tréninku je atmosféra opravdu dobra. Věřím, že to přetavíme i ve výhry na hřišti.

První kolo nedopadlo dle představ, ale je to začátek a před vámi celá soutěž. Jak vidíš nám nejbližší soupeře?

Žádný soupeř nám nedá body zadarmo, musíme si je uhrát sami. Být kvalitní v technických dovednostech a bojovat týmové. Každý musí udělat pro výhry maximum, mít čisté svědomí. Potom se dá porazit jakýkoliv soupeř.

Čtsa, Kristýna Kratochvílová, tisková mluvčí,

FK Dukla Praha a.s.

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru