Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > České reprezentační áčko se chystalo na mistrovství Evropy v Českém Dubu

České reprezentační áčko se chystalo na mistrovství Evropy v Českém Dubu

Český Dub – S doznívajícím domácím úspěchem mistrovství Evropy do 21 let v Praze se do finální přípravy před kontinentálním šampionátem pustila také česká seniorská reprezentace v malém fotbalu. Od středy do soboty absolvovala finální patnáctka hráčů přípravným kemp v tradiční destinaci Český Dub.

Už příští sobotu vyrazí áčko na mistrovství Evropy, které od 21. do 27. srpna hostí maďarský Székesfehérvár. „Loni jsme na přípravný kemp pozvali pětadvacet kluků a z nich jsme vybrali patnáct na Euro, teď jsem už dopředu díky tolika reprezentačním akcím a na základě nominačních kritérií pozvali patnáctku, která pojede na Euro,“ uvedl asistent českého kouče Stanislav Bejda.

Rozhodování měl realizační tým hodně složité, protože fotbalisté ukázali svou kvalitu nejen na reprezentačních akcích, ale také v prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. „Měli jsme třeba čtyřicet lidí, ze kterých jsme vybírali užší kádr. Ještě se nám líbila celá česká druhá pětka na domácím Euru jedenadvacítek, kluci se dostali do potenciálního širšího kádru a oslovovali jsme je, ale třeba Láďa Mužík dostal smlouvu v Pardubicích a už nemohl na Euro,“ přiblížil Bejda.

S hlavním trenérem Radkem Pokorným a generálním manažerem Luďkem Zelenkou nakonec vybrali mužstvo, v němž je sedm nováčků na mistrovství Evropy. „I když to bylo hodně těžké, myslím, že jsme šli správnou a spravedlivou cestu podle výkonnosti. Nejvíc zástupců má Praha a Most, což je logické, protože jde o dva nejlepší kluby DRFG Superligy malého fotbalu. Namíchali jsme zkušenost, střední věk a mládí. Sedá si to a máme z týmu dobrý pocit,“ pronesl asistent kouče.

Most má ve výběru pět zástupců včetně gólmana Ondřeje Bíra, Praha čtyři, po dvou Brno a Blanensko, jednoho zástupce pak vyslaly Milovice a Jihlava. Kapitánem zvolil tým sedmatřicetiletého zadáka Jiřího Nováka, jehož zdobí 67 startů v nejvyšší české fotbalové soutěži, jeho zástupce bude Michal Uhlíř. „Paděc s Koudym (Ondřej Paděra a Jan Koudelka – pozn. red) se zapojovali ke klukům z Mostu a dodali ještě víc kvality do už tak nadstandardního přečíslování díky gólmanovi Bírasovi. Paděc přidal dal gólovou kvalitu, která Mostu občas v DRFG Superlize chyběla, šlapalo to suprově. Fantastická byla i druhá pětka, v níž nahoře operoval Kouny (Tomáš Kounovský – pozn. red.), zafungovalo to. Když hráli mezi sebou, bylo to hecnuté, parta se utváří slušná a máme sílu uspět, je to o nás,“ pochvaloval si Bejda.

Do úvodních dvou dnů kempu v Českém Dubu nachystal hráčům pět tréninkových jednotek a modelové utkání. „Dva tréninky jsme zaměřili na standardní situace, jeden na herní systém, jeden na přečíslení, zkoušeli jsme finální řešení. V pátek večer jsme sehráli modelové utkání proti zbytku výběru Prahy. Hrál jsem já i Zelí, aby kluci měli zpestření proti někomu jinému na závěr. Chtěli jsme testovací mezistátní utkání s Polskem, ale nedopadlo, takže jsme reagovali takhle. S klukama jsme dělali osobní pohovory. Jedině jsme nestihli video, ale kemp byl tak nahuštěný tréninky, že jsme radši klukům nechali volno, aby se podívali na olympiádu a trochu si odfrkli. Makali, s přístupem jsem spokojený,“ doplnil.

Na mistrovství Evropy se český tým musí připravit na hrací čas 2×20 minut, takže o deset minut kratší poločasy. „Je to v regulích. Sedělo by nám spíš dvakrát třicet minut, aby se projevila víc naše kvalita, kterou máme, ale poradíme si s tím, zkoušeli jsme to v modelovém utkání, kde si kluci vyzkoušeli proti někomu jinému než proti sobě věci, co jsme nacvičovali. S bráněním standardních situací jsem stoprocentně spokojený, ale jejich útočné řešení bylo složité kvůli tomu, že o sobě kluci vědí a bráníme tak kvalitně. Na Euru to bude jiné. Doufám, že narazíme na týmy, které nejsou až tak takticky vyspělé, nemají tak propracované systémy a něco se nám ze standardek urodí,“ dodal Bejda.

Český celek se v základní skupině E postupně utkání s Portugalskem, Walesem a Bulharskem, všechna utkání přenáší Česká televize.

Česká nominace na mistrovství Evropy 2016 v Székesféherváru (21. – 28. 8. 2016)

Brankáři:

Marek Gruber (Brno), Ondřej Bíro (Most)

Hráči do pole:

Michal Macháček, Tomáš Režný, Jakub Polák, David Macko (všichni Most), Michal Uhlíř, Jiří Novák, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský (všichni Praha), Ondřej Paděra, Jan Koudelka (oba Blanensko), Robin Demeter (Jihlava), František Hakl (Milovice), Patrik Levčík (Brno)

Realizační tým:

Luděk Zelenka – generální manažer

Radek Pokorný – hlavní trenér

Stanislav Bejda – asistent trenéra

Jakub Štefek – vedoucí mužstva/trenér brankářů

Lukáš Ondroušek – masér/doktor

Náhradníci:

Jaroslav Bellada (Praha), Jan Rosůlek (Pardubice), Čeněk Cenek, Bohumír Doubravský (oba Brno)

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru