Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Hipp: Věříme, že je v našich silách proti Hradci Králové bodovat

Hipp: Věříme, že je v našich silách proti Hradci Králové bodovat

Před fotbalisty FC Vysočina je netradiční prvoligový duel. V rámci 4. kola ePojistovna.cz ligy se v sobotu 20. srpna od 16:00 hodin představí na půdě soupeře, když nastoupí proti Hradci Králové. Duel však neproběhne ve východočeské metropoli, ale až ve více než 80 kilometrů vzdálené Mladé Boleslavi.

Všesportovní stadión v Hradci Králové totiž prochází horečnatou rekonstrukcí, aby splnil některá ze základních kritérií pro stadióny nejvyšší soutěže. Votrokům by měl být k dispozici nejdříve ve druhé polovině září. Tradiční účastník I. ligy, který se do soutěže vrátí po ročním pobytu ve FNL, zatím zažívá poměrně vydařený start do nového ročníku. Výrazně mu pomohla výhra 0:3 v úvodním kole v Ďolíčku. V dalších zápasech však tým trenérů Frimmela a Pilného na cenný bodový import nenavázal. V „domácí“ premiéře Hradec v mladoboleslavském exilu nestačil na Jablonec (1:2) a v posledním kole podlehl 3:0 pražské Dukle.

Jaký zápas v sobotu očekává jihlavský trenér Michal Hipp? „Do utkání půjdeme s velkým respektem ke kvalitám soupeře. Rádi bychom navázali na naše dosavadní výkony v novém soutěžním ročníku a využili našich předností. Věříme, že je v našich silách v zápase bodovat.“

Votroci se do nejvyšší soutěže vrátili po roce. Jaké jsou Vaše znalosti tohoto týmu? Na které hráče byste chtěl upozornit? „Dosavadní zápasy Hradce jsme pečlivě sledovali. Nejen v úvodním duelu na Bohemians podali Votroci velmi dobré výkony. Rozhodně se neprezentovali jako ustrašený nováček soutěže. Prezentují se přímočarým fotbalem, který je postaven na soudržném, nadšeném a bojovném výkonu. O těchto aspektech hry jsme se ostatně přesvědčili v nedávném přípravném utkání. Hradec stabilizoval obranu, aktivní jsou oba krajní beci Holeš a Mudra, výbornou formu mají křídelníci Martan a Malinský a daří se zkušenému Černému,“ řekl k hradecké hře trenér FC Vysočina.

Jihlavské fanoušky na startu nového ročníku trápí podhled na marodku. Doznala situaci na ní nějaké změny před duelem v Hradci Králové? „Registrujeme významné zlepšení situace, když se s námi naplno začali připravovat Vaculík, Zoubele, Záviška i Tlustý. Naopak určité obtíže má po utkání se Slavií Šulek, tudíž jeho sobotní start je nejistý. Nadále nejsou k dispozici Novotný a Kryštůfek,“ informoval Hipp.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FC Hradec Králové: 18 utkání  5 – 8 – 5   19 : 17

Poslední vzájemné utkání: 21.3.2015 – Fotbalisté FC Vysočina zvládli velice důležité utkání, potvrdili tři body z Českých Budějovic a díky výhře nad Hradcem Králové se posunuli do středu tabulky SYNOT ligy! Výhra 2:0 (1:0) nad na jaře velmi dobře hrajícími Votroky se nerodila vůbec lehce a vzešla z vypjatého a bojovného duelu. Jihlavské branky zaznamenali Lukáš Vaculík z penalty a ve druhém dějství Peter Šulek.

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-si-poradila-s-Hradcem-a-stoupa-tabulkou-4209

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 2 – Ikaunieks, 1 – Urdinov

Inkasované karty: 2 – Rosa, Urdinov, 1 – Batioja, Šulek.

Absence: Novotný a Kryštůfek (zranění)

FC Hradec Králové

Trenéři: Milan Frimmel a Bohuslav Pilný

Střelci: 1 – Mareš, Malinský, Pázler, vlastní

Sestava v posledním utkání: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Martan (82. Pázler), Mareš, Vlkanova (57. Zorvan), Schwarz (57. Trubač), Malinský – Žondra.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Mudra (přestup FC Slovan LIberec), M.Černý (přestup SK Slavia Praha), Martan (přestup FK Varnsdorf), Žondra (přestup 1.SC Znojmo).

Odchody: Stejskal (host. FK Pardubice), Bederka (Host. SK Dynamo České Budějovice), Javůrek (přestup 1.SC Znojmo), Shejbal (host. FC Nitra / SK), Súkenník (host. FC Slovan Liberec), Nworah (přestup MFK Frýdek-Místek), Krmaš (konec kariéry).

Čtsa, Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru