Nacházíte se
Úvodní stránka > Motorsport > Václav Pech před Barum rallye

Václav Pech před Barum rallye

Zlín se v nadcházejícím týdnu stane dějištěm nejvýznamnější automobilové soutěže sezony v České republice. Na populární Barumku přijede kompletní domácí rallyová špička, kterou zde rozšíří množství závodníků ze zahraničí, kteří bojují v seriálu ERC – Mistrovství Evropy v rallye.

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem patří k historicky nejúspěšnějším závodníkům na této rallye, kdy se jim v minulosti podařilo tuto soutěž dvakrát absolutně vyhrát a celkem osmkrát zde stáli na stupních vítězů. V letošním roce ale bude Barum Czech Rallye Zlín pro Václava Pecha jun. o trochu jiná. Porsche 911 GT3 EuroOil – invelt teamu odstartuje do soutěže až se startovním číslem 91.

„Naše nové auto, se kterým jsme letos vyrazili do domácího šampionátu je postavené podle národní homologace a nesplňuje tak podmínky FIA, které platí v soutěži mistrovství Evropy, kterou Barumka u nás jako jediná je. Auto jsme začali stavět v souladu s mezinárodní homologací s cílem startovat v mezinárodním šampionátu RGT, ale z toho nakonec sešlo. Proto jsme využili volnější domácí předpisy a na našem autě tak jsou třeba oproti homologaci použité karbonové dveře a další díly, stejně tak máme větší restriktor než může podle mezinárodní homologace RGT být. Ředitel Barum Rallye, pan Regner měl snahu pro nás na FIA vyjednat výjimku, abychom jako špičková posádka českého mistrovství mohli statovat vpředu, ale nepovedlo se to. Pojedeme tak s naším Porsche jako první auto mezi závodníky, kteří jedou jen domácí šampionát MČR v rallye, který je pro nás prioritou. Od pana Regnera jsme ale dostali na oplátku slíbeno, že se budou vyhlašovat absolutní výsledky dohromady z obou šampionátů, takže máme šanci bojovat o celkové vítězství Barum Rallye,“ vysvětluje důvod nezvykle vysokého startovního čísla Václav Pech jun.

Barum Czech Rallye Zlín patří k našim nejnáročnějším a nejdelším soutěžím. Porsche 911 GT3 EuroOil – invelt teamu tak před startem na téhle rally prošlo důkladnou přípravou. „Barumka je náročná svou délkou a technickou tratí. Naše auto jsme od poslední soutěže opět o něco vylepšili, abychom dosáhli lepší trakce a neztráceli tolik pohonem pouze zadní nápravy. Letos je pro nás s Porsche každá soutěž vlastně nová a nedokážu odhadnout, jak na tom na Barumce můžeme být. Jsou tady úseky, které nejsou pro naše auto vhodné, ale na druhou stranu je tady zase dost míst, kde můžeme být ve výhodě. Tím, že před námi projede téměř 90 vozů, bude ale těžké předvídat, kde trať je nějakým způsobem znečištěná, ale naštěstí se zde docela důsledně používají zábrany proti průjezdu zatáček krajnicí. Jako katastrofu nehodnotím ani to, že budeme startovat dvě hodiny za špičkou a některé erzety tak už pojedeme za tmy. S tím si ale snad umíme poradit a já se těším, jak místním divákům ukážeme naše Porsche. Ve Zlíně se fandí jako nikde jinde a máme tady velké množství příznivců. Atmosféra téhle rallye je nenapodobitelná,“ dodává Václav Pech jun.  

Na Porsche 911 GT3 EuroOil – invelt teamu a posádku Václav Pech jun. – Petr Uhel čeká na Barum Czech Rallye Zlín celkem 15 rychlostních zkoušek o celkové délce téměř 230 kilometrů. Celý EuroOil – invelt team Vás zve k návštěvě této vrcholné motoristické akce roku v České republice a určitě si u rychlostní zkoušky počkejte na startovní číslo 91.

www.VaclavPech.cz

www.vaclavpech-fanclub.cz

www.minimotorsport.cz

www.invelt.com  

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru