Nacházíte se
Úvodní stránka > Cyklistika > Biker Kulhavý dostal za stříbro z OH 500 tisíc korun

Biker Kulhavý dostal za stříbro z OH 500 tisíc korun

Od Českého svazu cyklistiky dostal před čtyřmi lety biker Jaroslav Kulhavý za zlatou medaili v Londýně na olympijských hrách v 500 tisíc korun. Dnes převzal od ČSC za vystoupení na olympijských hrách v Riu de Janeiro stejnou sumu, přestože zlato v cross country neobhájil a vybojoval stříbro.

„Jsem nesmírně šťastný za to, co jsem dokázal. Bylo super, co vše jsem měl zajištěné už před olympiádou, to bylo na skvělé úrovni. Že bych měl v plánu udělat si teď něčím radost, to ani ne, já už asi všechno mám, co potřebuju. Radost jsem si udělal zásnubami. Zaplatím zálohy na daně a budu na nule,“ uvedl s nadsázkou Kulhavý.

„Je to jeho druhá medaile z olympiády a nelze to hodnotit jinak, než další obrovský úspěch. A my z toho můžeme těžit, třeba příchodem nových závodníků. Je to to nejlepší povzbuzení pro náš sport,“ řekl šéf bikové komise ČSC Petr Marek.

Jednatřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí věří, že pomohl svým následovníkům. „Nikdo tady tak velké úspěchy přede mnou neměl. Trošku jsem si vyšlapával cestu. Od juniorských kategorií až po elitu bylo hodně důležité, že jsem měl podmínky, abych mohl objíždět světové akce a utkávat se s těmi nejlepšími jezdci,“ řekl Kulhavý.

Na horském kole vyhrál z vrcholných akcí vše, co mohl, a stal se vzorem pro ty, kteří chtějí uspět, ale i pro mladé cyklistické adepty. „Není to mnohdy jednoduché z té pozice, že pořád závodím. Věnuju se rád projektům zaměřeným na děti, ale přece jen to bere také nějaký čas. Jsem však rád, že ty děti dokážu motivovat a přivést je ke kolům,“ prohlásil Kulhavý.

O svém závodním programu na příští rok ale zatím vůbec jasno nemá. „Momentálně nevím, dolaďuji totiž teprve smlouvu na příští roky. Možná pojedu Cape Epic, ale bude to odvislé, za jaký tým budu jezdit,“ řekl Kulhavý.

FOTO CPA

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru