Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Sparta v Mol Cupu postupuje!

Sparta v Mol Cupu postupuje!

Sparťané si z Českých Budějovic odvážejí vítězství a postup do dalšího kola MOL Cupu. O výhře 2:1 rozhodli až v druhém poločase brankami Pulkraba a Juliše.

Svou premiéru ve sparťanském áčku si na jihu Čech odbyli Filipové Havelka s Císařovským, mladíci zalepili v kádru prvního mužstva díry způsobené zraněními a reprezentačními povinnostmi.

Na první šanci si diváci na Střeleckém ostrově počkali půl hodiny. Lukáš Juliš se uvolnil po pravé straně, nadvakrát nacentroval a našel přesně hlavu Michala Kadlece, ten ale trefil pouze obránce, stojícího před brankovou čarou.

Dobrou příležitost k otevření skóre měli i Matěj Pulkrab, kterého však zblízka vychytal Křížek, a David Lafata, jenž jen těsně nedosáhl na Marečkův ostrý centr zprava. Miroslav Miller likvidoval pouze několik propagačních pokusů domácích, při největší šanci se ale jen ohlédl za míčem, který po hlavičce Táborského jen těsně minul jeho branku.

Změna skóre ale přišla z kraje druhé půle. Střídající Dudl, pro nějž taktéž šlo o soutěžní premiéru v áčku, posunul míč na Michala Kadlece, ten na Lafatu, po jehož osobním souboji míč do prázdné branky poslal Pulkrab.

Neuplynulo ani pět minut a skóre se měnilo znovu. Zleva odcentroval Michal Kadlec a Lukáš Juliš z voleje nekompromisně překonal Křížka znovu.

V závěru ještě sice domácí Ivo Táborský dokázal Millera překonat hlavičkou a snížil na 1:2, na vyrovnání už ale českobudějovickým síly nezbyly. Po výhře 2:1 postupuje v poháru dále Sparta.

Trenérský štáb v čele s Davidem Holoubkem nasadil do sestavy i debutanty Havelku s Císařovským a do hry postupně přišli i další nováčci.

„Jsem moc rád za to, že kluci byli v základu a další se dostali do hry a zvládli to celkem obstojně. Znám je a čekal jsem od nich standardní výkon, což se potvrdilo. Ale je vidět, že ještě potřebují získat další zkušenosti,“ uvedl Holoubek po zápase.

„Takové zápasy mi dávají i další podněty, jak pracovat s mladými hráči směrem k dospělému fotbalu. O tom jsem se ale přesvědčil už na soustředění v Bad Leonfeldenu, kde jsem se připojil k A týmu,“ pokračoval kouč.

„S hodnocením hráčů jako Juliš nebo Pulkrab ve smyslu, že naskočí do sestavy a dokážou být lídry, bych počkal až po ligových zápasech. Byl bych za tuhle otázku rád po zápase v Plzni,“ usmíval se Holoubek.

Do hry by se mohli vrátit Holzer se Zahustelem na zápas s Jihlavou, ale návrat ostatních je nepravděpodobný,“ potvrdil sparťanský kouč.

SK Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 82. Táborský – 51. Pulkrab, 55. Juliš. Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Arnošt. ŽK: Čermák – Mareček, Havelka, Mazuch, Miller. Diváci: 4 550.

Dynamo: Křížek – Novák (45. Šourek), Benát (75. Kladrubský), Řezáč, Hála, Wermke, Bederka, Táborský, Funda, Čermák, Kadula (79. Tomek).

Sparta: Miller – Milan Kadlec, Mazuch, Holek, Michal Kadlec – Juliš, Havelka, Mareček, Císařovský (46. Dudl) – Pulkrab (69. Mustedanagič), Lafata (89. Köstl).

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

 

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru