Nacházíte se
Úvodní stránka > Fotbal > Slavia v Lize mistryň postupuje, Sparta byla vyřazena!

Slavia v Lize mistryň postupuje, Sparta byla vyřazena!

Pražské stadiony v Edenu a na Letné byly dějištěm odvetných utkání prvního kola ženské Ligy mistryň. Zatím co fotbalistky  Slavie v odvetě po remíze na Kypru 1:1 doma vyhrála 3:2 , Sparta po prohře v Nizozemsku 0:2 podlehla doma 1:3 a  byla vyřazena.

Fotbalistky Slavie po chybách brankářky Votíkové po patnácti minutách prohrávaly  0:2.  Zlepšenou ofenzívou a také výborným výkonem  zásluhou Votíkové  do poločasu vyrovnaly a po přestávce byly jasně lepší. Vypracovali si několik vyložených šancí, ale o zaslouženém vítězství rozhodla  v 82. minutě Svitková. Těsně předtím byla vyloučena  hostující záložnice Sadiraová , jedna z mála kyperských hráček v družstvu s řadou Američanek a Brazilek. Dvě branky vítězek Svitková a jednu Divišová, za  Apollon dala oba góly Wittemanová.

SK Slavia Praha – Apollon Limasol 3:2 (2:2)

Branky: 19. Divišová, 41. a 82. Svitková – 10. a 14. Wittemanová. Rozhodčí: Peetersová – Hoogendijková, Scheffersová. ŽK: Kožárová – Sidiriová. ČK: 81. Sidiriová. Diváci: 1 078.

Slavia: Votíková – Chlastáková, Necidová, Budošová, Pincová – Bartovičová – Divišová, Pěničková (K) (46. Krejčiříková), Svitková, Bartoňová – Kožárová.

Apollon: Browerová – Molinová, Cruzová, Sofocieousová, Menchelová – Cuschieriová, Wittemanová (76. Antoniouová), Sidirová, Kellyová (59. Nielsenová) – Hendersonová – Alborghettiová

liga-mystrin-cpa_8455Sparťanky nesrazil ani vlastní gól Odehnalové a ještě do přestávky vyrovnaly. Ve druhém poločase byla hra dlouho vyrovnaná a při troše štěstí mohly jít domácí hráčky do vedení. Ale obrat nastal, když byla v 75. minutě vyloučena domácí Ringelová. Holanďanky v početní převaze  vstřelily v posledních osmi minutách zápasu dva góly. Na Spartě a podobně jako v Edenu se rozhodovalo o vítězi v závěru zápasu. Branku zařídila za Spartu Stašková – vlastní Odehnalová, za Twente Jansonová a Roordová.

AC Sparta Sparta – Twente Enschede 1:3 (1:1)

Branky: 34. Stašková – 28. Odehnalová vlastní, 82. R. Jansen, 89. Roord. ČK: 75. Ringelová. Diváci: 876

Sparta: Pižlová – Vyštejnová, Čulová (73. Ivanyshyn), Odehnalová, Kladrubská (70. Moťovská) – Mouchová (60. Stárová), Bertholdová, Wagner, Ringelová – Mocová, Stašková.

Twente: Lorsheyd – Roetgering, Kerkdijk, Waldus, Erman – Beerensteyn, Munsterman, Onzia (91. Ellouzi), R. Jansen – E. Jansen (79. Bakker), Roord (91. Van Den Goorbergh).

ČTSA(ph), foto Sl., cpa,

 

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru