Úvodní stránka > Fotbal > Herní převahu vyjádřili boleslavští čtyřmi góly!

Herní převahu vyjádřili boleslavští čtyřmi góly!

Do zimní Tipsport ligy vstoupili Boleslavští s chutí a prvoligového rivala z Liberce především v prvním poločase jasně přehráli a připsali si tři body do tabulky pohárové základní skupiny. Na umělé trávě v areálu mladoboleslavského Městského stadionu prostřídal trenér Svědík opět dva brankáře a devatenáct hráčů.

První poločas začali Boleslavští výtečně a libereckého soupeře zaskočili dvěma góly po povedených kombinačních akcích. V úvodní pětiminutovce liberecký brankář Hladký zlikvidoval Fleišmanovu střelu a Nečasovo nepřesné zakončení jen u pravé tyče kontroloval.

V 8. minutě po spolupráci s Magerou se ocitl na pravé straně v šanci Chramosta a přízemní ranou ke vzdálenější tyči Hladkého překonal – 1:0. V 11. minutě Přikrylovo technické zakončení Hladký vytlačil od levé tyče na roh a po jeho rozehrání Da Silva hlavičkoval těsně mimo libereckou branku.

Ve 12. minutě si Chramostovu přesnou kolmici Nečas zpracoval za soupeřovou obrannou linií a obloučkem přes vybíhajícího brankáře zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

Boleslav - Liberec TL 2Ve 20. minutě si boleslavský brankář Šeda poradil s nedůraznou koncovkou soupeře a po jeho výkopu běžel Chramosta proti Hladkému, kterého přeloboval i s libereckou brankou. Ve 22. minutě Magerův centr stihnul severočeský obránce Bartošák před Přikrylem odkopnout na roh. Ve 26. minutě si Šeda poradil s dvěma libereckými střelami i s následným rohovým kopem. Ve 31. minutě boleslavský Nečas obstřelil Hladkého i soupeřovu branku. Ve 34. minutě Ekpaiova křížná střela těsně minula Šedovu branku. Ve 35. minutě Chramostův centr na Mageru liberecký obránce hlavou nasměroval do vlastní branky, ale Hladký výtečným zákrokem míč vyrazil na roh, po jehož rozehrání Da Silva hlavou opět minul cíl. Ve 36. minutě liberecký Šulc přehrál Takácse, ale individuální akci zakončil střelou nad boleslavskou branku. Krátce před přestávkou druhý liberecký roh Šeda jistě vyboxoval daleko mimo pokutové území.

Ve druhém poločase sice boleslavská převaha nebyla tak výrazná jako v prvním dějství, přesto liberecký gólman Hladký opět dvakrát kapituloval.

Ve 48. minutě za Přikrylova přispění si liberecký obránce Bartošák dal vlastní gól – 3:0.

V následných deseti minutách si Liberečtí vynutili dva rohové kopy, ale bez valného ohrožení Šedovy branky. Výrazně blíže skórování byli Liberečtí v 58. minutě, kdy Šulc obral boleslavského stopera Křapku o míč, ale sólo proti Vejmolovi neproměnil, neboť boleslavský brankář jej parádním zákrokem vychytal.

V 66. minutě po Jánošově faulu získali Liberečtí výhodu trestného kopu, který rozehráli nakrátko, a Karafiát se nečekanou ranou z dvaadvaceti metrů trefil tak parádně, že míč od břevna sklouznul za levou tyč – 3:1.

O dvě minuty později Karafiátův nebezpečný trestný kop Vejmola vytáhl nad břevno. Následným dvou rohům boleslavská defenzíva snadno odolala. V 75. minutě po Kúdelově faulu Bartošákův trestný kop srazila hráčská zeď do dalšího libereckého rohu. V 76. minutě boleslavský gólman Vejmola chytil u levé tyče Šulcovu přízemní ránu.

V 84. minutě boleslavský kombinační útok završil krásnou střelou k pravé tyči Fabián – 4:1.

FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 4:1 (2:0)

Góly: 8. Chramosta, 12. Nečas, 48. vlastní liberecký Bartošák, 84. Fabián – 66. Karafiát. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Pospíšil. Diváků: 310

FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Pauschek, Král, Da Silva, Fleišman – Takács, Valenta – Přikryl, Magera, Nečas – Chramosta. FK Mladá Boleslav II. poločase: Vejmola –  Jánoš, Křapka, Hůlka, Fabián – Kúdela, Mareš – Přikryl (86. Nečas), Matějovský, Vukadinovič – Kalabiška.

FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Piško, Kubyshkin (46. Karafiát), Bartošák – Breite (62. Bláha), Ekpai (46. Obročník) – Bartl (62. Ekpai, 74. Heppner), Machuča (46. Ševčík), Šulc – Voltr.