Úvodní stránka > Fotbal > Sparta porazila Příbram bez problémů a snížila náskok…

Sparta porazila Příbram bez problémů a snížila náskok…

Sparta zápas 12. kola ePojisteni.cz liga s posledním týmem ligové tabulky Příbrami zvládla výborně.

V průběhu zápasu měli sparťané hru pod kontrolou a rychlými brejky neustále ohrožovali hostující branku a soupeři nastříleli čtyři branky, z toho tři si hattrickem připsal kapitán týmu David Lafata, jednou se trefil v úvodu prvního poločasu obránce Karavaev. Sparta vyhrála zaslouženě a zároveň zkrátila sedmibodovou ztrátu na přední celky, na dva body.

Trenér domácích Holoubek postrádal do základní sestavy mimo zraněných vykartovaného Lukáše Marečka, kterého ve středu zálohy nahradil Mario Holek, jinak základní sestava letenského klubu nedoznala podstatných změn. Naopak příbramský trenér Rada poslal do hry o důležité body nejsilnější složení, jenž měl k dispozici.

Již v 9. minutě dochází k překvapení sparťanských fanoušků k prvnímu střídání, ze hry odešel z důvodu zranění Václav Kadlec, kterého nahradil velice nadějný a mladý útočník Matěj Pulkráb.

Sparťané byli od začátku aktivnějším týmem, přesto příbramský brankář Hruška zlikvidoval dvě velké gólové šance Juliše. Ale v 18. minutě nešťastně chyboval, když přízemní střela Karavaea bez přípravy propadla z dvaceti metrů mezi nohama v síti 1:0.

Na druhé straně se snažil nepříjemnou technickou střelou Brandner vyrovnat, ale brankář Tomáš Koubek ji vytáhl skvělým zákrokem nad břevno.

V závěru prvního poločasu unikl po právě straně domácí Holzer a přesnou přihrávkou ve vápně našel nabíhajícího Lafatu, který přesně umístněnou střelou k tyči zvýšil skóre na rozdíl dvou branek 2:0.

Po změně stran zahrozili hned v úvodu hosté, ale Pilíkovu střelu z přímého kopu zlikvidoval perfektním zákrokem brankář Koubek. V 76. minutě se radovali sparťané po třetí, kdy se Pulkrab uvolnil na levé straně přes hostujícího obránce a centrem našel volně nabíhajícího Lafatu, který z malého vápna s otočky nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci a nekompromisně zavěsil 3:0.

V závěrečných minutách druhého dějství se sice příbramští snažili snížit nepříjemné skóre, jenže Sparta si jakýkoliv pokus ohlídala. V 85. minutě domácí po hezké kombinační akci, vedení navýšili třetím gólem Lafaty, který završil svůj hattrick a zároveň zařídil závěrečné zasloužené skóre.

AC Sparta Praha – 1. FK Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 18. Karavaev, 45. Lafata, 76. Lafata, 85. Lafata. Rozhodčí:  Nenadál – Vysloužil, Antoníček. ŽK: Pulkrab, Mazuch – Trapp, Chaluš. Diváci: 7 109.

Sparta: Koubek – Karavaev, Mazuch, Kadlec Michal, Costa – Juliš (79. Dudl), Holek, Dočkal (82. Mustedanagič), Holzer – Lafata, Kadlec V. (9. Pulkrab).

Příbram: Hruška – Chaluš, Tregler, Divíšek, Krameš – Pecháček, Trapp, Brandner (79. Kacafírek), Pilík, Rezek (73. Majtán) – Mahmutovič.