Nacházíte se
Úvodní stránka > Motorsport > Marcus Grönholm na Setkání mistrů s Toyotou Corolla WRC

Marcus Grönholm na Setkání mistrů s Toyotou Corolla WRC

Dvojnásobný mistr světa Marcus Grönholm se na Global Assistance Setkání mistrů 20. listopadu v Sosnové představí s vozem Toyota Corolla WRC.

Za necelé dva týdny, přesně 19. a 20. listopadu 2016, se na Autodromu v Sosnové odehraje XV. Global Assistance Setkání mistrů, jehož hlavní hvězdou bude dvojnásobný mistr světa v rally Fin Marcus Grönholm. Legendární finský jezdec, známý svou přezdívkou „Bosse,“ prožil svoje nejúspěšnější léta v mistrovství světa v rally ve spojení se značkami Ford a zejména Peugeot, s nímž se mu podařilo získat dva tituly mistra světa v roce 2000 a 2002. Svou kariéru v mistrovství světa ale začínal se značkou Toyota, kdy v letech 1997 a 1998 usedal za volant modelu Corolla WRC. Právě s tímto vozem se Marcus Grönholm představí na XV. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy. Marcus Grönholm se tak vrátí za volant vozu, který dost možná odstartoval jeho úspěšnou kariéru v mistrovství světa, protože si s ním dojel mimo jiné i pro vítězství ve slavné Finské Rally1000 jezer. Soutěžní speciál Toyota Corolla WRC pro Marcuse Grönholma bude zapůjčen ze sbírky Jiřího Jirovce a bude obutý do soutěžních pneumatik Pirelli.

Spolu s Grönholmem ale do Sosnové dorazí další legendární finský závodník, kterým je Markku Alén. Ten má za sebou éru závodění v mistrovství světa v rally s monstry skupiny „B“, kdy byl kupříkladu členem továrního týmu Lancia Martini Racing. Markku Alén v Sosnové usedne za volant Škody Fabia WRC s níž se už v loňském roce probojoval až do finálových jízd, kde stanul proti Václavu Pechovi jun. Tento sedminásobný mistr České republiky v rally se letos v Sosnové předvede za volantem Porsche 911 GT3 s nímž dokáže být neskutečně rychlý. Při XV. Global Assistance Setkání mistrů se objeví také vzácný historický soutěžní speciál Lancia Delta S4, který pochází z doby, kdy v mistrovství světa závodil Markku Alén. V akci jej divákům představí jeden z nejlepších soutěžních jezdců mistrovství Evropy v rally historických automobilů „Pedro. Další Ital „Lucky“ v Sosnové předvede jiný historický skvost skupiny „B“ kterým bude Lancia 037, která sbírala vavříny v mistrovství světa v 80. letech.

toyota-corolla-wrcPři XV. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové se v neděli 20. listopadu představí další špičkoví soutěžní jezdci, závodníci rallycrossu a autokrosu a v celodenním programu budou bavit diváky, které jistě rozehřeje i drifterská show. Areál Autodromu Sosnová bude pro diváky otevřen i v sobotu 19. listopadu, kdy budou po celý den probíhat volné jízdy účastníků Setkání Mistrů. Sledujte stránky www.autodrom.cz a facebook Autodromu Sosnová, kde se dozvíte další informace o akci, ceny vstupenek a možnost zvýhodněného předprodeje.

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna

Ing. Petr Eliáš

Související obrázky:

Similar Articles

Nahoru